Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
16 °
E hënë, 20 Shtator, 2021

TAG

shqiptare

Rrihet dhe plagoset me pistoletë 20-vjeçari në Greqi, policia arreston dy shqiptarë

Një ngjarje e rëndë është shënuar mbrëmjen e djeshme në Greqi, ku është dhunuar barbarisht dhe më pas është qëlluar me armë një 20-vjeçar. Mediat...

I ftuan në kafe, por i pritën me shkopinj bejsbolli, rrihen brutalisht dy të rinj në Itali, shqiptari në gjendje kritike (EMRI)

Një sulm me shkopinj besjsbolli ndodhi mbrëmjen e djeshme në Mantova, në Itali.  Dy të rinj, një 35-vjeçar italian dhe një 23-vjeçar shqiptar janë...

Flakët “përpijnë” shtëpinë, shqiptari hero dhe e dashura shpëtojnë çiftin e të moshuarve nga zjarri (VIDEO)

Një zjarr i madh shpërtheu në Minttutie të Finlandës mbrëmjen e së mërkurës. Si pasojë e flakëve që u përhapën me shpejtësi, një shtëpi...

E RËNDË në Greqi/ Dy të rinjtë shqiptarë përdhunojnë 19 vjeçaren për 3 ditë me radhë, më pas e braktisën në portin e Pireut...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, ku dy të rinj shqiptarë kanë përdhunuar [për 3 ditë me radhë një 19 vjeçare, po...

Shqiptarët dynden drejt Greqisë, radhë të gjata makinash në Kakavijë, mungojnë sportelet greke

Në pikën kufitare të Kakavijës ditën e sotme janë krijuar radhë të gjata makinash, ku me qindra qytetarë presin për të kaluar në shtetin...

Osmani thirrje Vuçiçit: Vendos të paktën një lule në varrezat ku u gjetën shqiptarët e vrarë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka ftuar homologun serb Aleksandër Vuçiç që të vendosë lule te varrezat masive në Batajnicë, ku u gjetën trupat...

E përdhunoi për orë të tëra, policia greke identifikon bullgarin që abuzoi me gruan shqiptare

Sipas mediave greke mësohet se policia ka arritur në gjurmët e 35-vjeçarit, i cili përdhunoi pastruesen shqiptare në Greqi. “Ne e kemi identifikuar autorin.  Këto...

EMRAT/ Shkatërrohet banda e kokainës në Itali, arrestohen 29 persona, mes tyre edhe 3 shqiptarë

Policia italiane ka arrestuar mëngjesin e djeshëm 29 persona, të cilët akuzohen për trafik droge. Mes të arrestuarve janë edhe 3 shqiptarë, të cilët...

Inskenimi i vrasjes së Caroline nga bashkëshorti, Komuniteti i Emigrantëve Shqiptarë: Jemi të tronditur, mediet greke të kërkojnë falje

Komuniteti i Emigrantëve Shqiptarë në Greqi ka shprehur dhimbje për vrasjen e 20 vjeçares britanike Caroline Krouts nga burri i saj grek Charalambos Anagnostopoulos,...

Ishin fshehur në tren, qeni gjurmues zbulon pesë shqiptarët në Holandë

Mëngjesin e ditës së sotme forcat policore në Holandë, “Royal Marechaussee” zbuluan pesë shqiptarë të cilët ishin fshehur në tren. Në prangat e policisë Holandeze...

Lajmet e fundit