Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
50 %
1.5kmh
75 %
Mër
26 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
30 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

TAG

shqiptare

“Ndihem krenare, jam në shtëpinë time”! Dua Lipa flet shqip përpara të gjithë shqiptarëve: Ka ardhur koha që të…

Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa, ditën e sotme në një konferencë për mediat pak para startimit të "Sunny Hill Festival", ka folur shqip. Ajo...

Shqipëria me përqindjen më të lartë të njerëzve në Europë që nuk mund të ndjekin një dietë të shëndetshme

Rreth 20% e popullsisë në Shqipëri gjatë vitit 2020 nuk kishin mundësi të ndiqnin një dietë të shëndetshme, sipas një studimi krahasues të Bankës...

Me gomone drejt Anglisë, shpëtohen nga mbytja 48 emigrantë, shumica shqiptarë, mes tyre dhe fëmijë

48 migrantë ku shumica ishin shqiptarë janë shpëtuar jashtë Gjirit të Somme, Francë pasi me gomone ishin nisur për në Angli, ndërkohë që deti...

Organizuan festë me muzikë të lartë, Policia greke “iu troket” në derë familjes shqiptare, babë e bir sulmojnë policët në Selanik  

Dy shqiptarë, përkatësisht babë e bir, janë arrestuar nga Policia greke, pasi kanë dhunuar efektivët, si edhe kanë shkaktuar dëme materiale në makinën e...

Shqiptarët dhe Rusët me përkeqësimin më të lartë të indeksit të korrupsionit më 2021

Shqiptarët dhe Rusët kanë rezultuar me indekset më të përkeqësuara të korrupsionit në Europë sipas një grafiku krahasues që ndërtoi Eurostat, për këtë tregues...

Grabisnin shtëpi dhe vila luksoze, goditet grupi kriminal në Spanjë, arrestohen 7 persona, mes tyre shqiptarë

Policia spanjolle ka goditur një grup kriminel që merrej me vjedhje në shtëpitë dhe vilat luksove. Gjatë hetimit policia zbuloi se grupi vjedhjen e kryente...

Publikohen të dhënat e Censusit 2021, ja sa shqiptarë jetojnë në Australi

Në Australinë e largët jeton një komunitet i madhe shqiptarësh. Të vendosur kryesisht në disa qytete si Victoria, Melburn, Mareeba dhe Dangedong ata janë...

Berisha bën premtimin për Kosovën: Qytetarët të zgjedhin nënshtetësinë që duan të kenë

Ish-kryeministri Sali Berisha është zotuar se nëse ai vjen në pushtet do të firmosë një marrëveshje me Kosovën për shtetësinë. Ai tha se çdo shqiptar...

Berisha premton: S’do lejoj zgjedhje në Shqipëri pa votën e Diasporës

Ish-kryeministri Sali Berisha po zhvillon një bashkëbisedim online me shqiptarët e diasporës, ku u premton shqiptarëve të Diasporës votën. Teksa u pyet për votën e...

Bën ulje emergjente avioni me shqiptarë, disa pasagjerëve u bie të fikët

Një avion me shqiptarë është detyruar të bëjë ulje emergjente. Aeroplani që u nis me linjën Prishtinë-Shtutgart u kthye në pistë pas 30 minutave...

Lajmet e fundit