Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
32 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

shqiptar

Arrestohet një 22-vjeçar shqiptar në Itali, sjellja e dyshimtë i zbuloi kokainën e fshehur në makinë

Një shtetas shqiptar është arrestuar nga policia Italiane pasi  në mjetin e tij i’u gjetën 21 gram kokainë. Sipas autoriteteve italiane mësohet se 22-vjeçari po...

I riu shqiptar tenton të përdhunojë vajzën greke, në të njëjtën zonë ku u vra mizorisht nga hajdutët 20 vjeçarja britanike

Një 17 vjeçare është sulmuar seksualisht nga një 19 vjeçar shqiptar disa metra pranë shtëpisë së saj. Ngjarja e rëndë ka ndodhur dy netë më...

Trupi kishte nisur të dekompozohej, gjendet i vdekur 36 vjeçari shqiptar në Itali, dyshohet të jetë ekzekutuar

Një 36 vjeçar shqiptar është gjetur i vdekur nga vëllai i tij në Empoli të Italisë. Dyshohet se shqiptari është ekzekutuar disa ditë më...

Me 23 kg heroinë, arrestohet shqiptari e turku në Greqi, si i kapi në flagrancë policia

Një shqiptar dhe një turk kanë rënë në prangat e policisë greke, pasi akuzohen për trafikim të lëndëve narkotike. Bëhet me dije se në pranga...

Sherr me thika mes të rinjve, humb jetën shqiptari 19-vjeçar (EMRI-FOTO)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Truqi mbrëmjen e djeshme në Zeytinburnu, ku ka humbur jetën një shqiptar, dhe një tjetër ka mbetur...

Vrau një grua para të bijës 8-vjeçare, 42-vjeçari shqiptar kërkon azil në Angli: Kam frikë, mos më ktheni

Një 42-vjeçar shqiptar i dënuar më herët në Shqipëri, hyri ilegalisht në Mbretërinë e Bashkuar së bashku me 68 emigrantë të tjerë shqiptarë ka...

U ekzekutua me 8 plumba, kush është “Mili”, armiku i shqiptarit që u vra dje në Athinë

Një ngjarje e rëndë ndodhi pasditen e djeshme në Sepolia të Athinës, Greqi. Një sulm i armatosur ndodhi në një kafene në Rrugën Durrachiou...

Hap dyert sot spitali Memorial i Fierit, Rama publikon videon dhe prezanton pjesëtarët e skuadrës shqiptaro-turke

Sot, 27 Maj, spitali i ri Memorial i Fierit do të hap dyert për të pritur pacientët e parë. Me këtë lajm e ka nisur...

Nuk pranonte divorcin e tyre, i riu rreh dhe kërcënon ish-burrin e motrës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Austri, ku një shqiptar nga Kosova ka dhunuar dhe ka kërcënuar me thikë ish burrin  e motrës. Mediat...

Bota e vlerësoi, Shqipëria e refuzoi, ja si ja kanë mbyllur shqiptarët “derën” Gjon Muharremajt: Janë plotësuar vendet

Pasi shkëlqeu në “Eurovision” tani e thërrasin me krenari emrin e Gjon Muharremaj, djaloshi shqiptar që përfaqësoi Zvicrën dhe arriti të sigurojë vendin e...

Lajmet e fundit