Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1kmh
0 %
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
15 °
Mar
13 °
Mër
9 °
E shtunë, 1 Prill, 2023

TAG

shqiponja

Doganieri malazez përplaset me shqiptarin, nervozohet nga simboli i shqiponjës (VIDEO)

Sot do të zhvillohen zgjedhjet lokale në Tuz të Malit të Zi dhe shqiptarët janë mobilizuar që kjo komunë të drejtohet prej për herë...

Gjermani i dashuruar me Shqipërinë, e bën tatuazh në ballë simbolin e shqiponjës (Foto)

Guido Pohlmächer është gjermani i famshëm jo vetëm për tatuazhet e shumta në trupin e tij, por dhe për dashurinë ndaj Shqipërisë. ...

‘Blindohet’ Tirana, 1300 forca SHQIPONJA, FNSH e RENEA për protestën e opozitës

Policia e Shtetit është përballur edhe me disa kërkesa të pamundura të Partisë Demokratike, ku njoftohet synimi për të bllokuar rrugë apo mjedise...

I këputi gishtat efektives së Shqiponjave, Daniel Drobaj kërkon lirinë

Dy të arrestuarit e protestave për Unazën e Re përpara Parlamentit, Daniel Drobaj dhe Dorjan Protoduari kanë apeluar masën e sigurisë 'arrest në burg'...

Vuçiç tallet me foton e dy qeverive Shqipëri-Kosovë: M’u dukën si pula, po ta bënin serbët këtë…

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç duke komentuar mbledhjen e dy qeverive, ai është tallur për fotografinë e delegacioneve qeveritare me simbolin e shqiponjës me duar....

Qeveritë bënë shqiponjën, nga Kumbaro te Manastirliu, ja ministrat që nuk e ‘prishën terezinë’

Bërja e shqiponjës me duar është kthyer tashmë në një simbol kombëtar për shqiptarët. Teksa përdoret shpesh nga personazhe të njohur të sportit dhe...

Mesila Doda zbulon qëllimin e vërtetë pse u hoq “Shqiponja”

Ish deputetja e PDIU-së, Mesila Doda thotë se arsyeja e vërtetë që kryeministri Rama vendosi për hejqen e monumentit të “Shqiponjës” nga ish-Dogana në...

Lajmet e fundit