Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Mër
26 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
E mërkurë, 18 Maj, 2022

TAG

shqiponja

Bëri shqiponjën në “Eurovision”, Gjon Muharremaj “çmend” serbët, ja çfarë shkruajnë mediat

Shqiptari Gjon Muharremaj, i njohur me emrin e artit Gjon’s Tears, është bërë kryefjalë e mediave, pasi doli i treti në Eurovision ku përfaqësonte...

“Shqiponjat” shkojnë t’i ndalojnë muzikën lokalit në Sarandë, kryekamarieri përplaset me policinë, shoqërohet në komisariat (VIDEO)

Debate dhe shtyrje mes policisë dhe një kamarieri janë shënuar mbrëmjen e djeshme në një lokal në Sarandë. Bëhet me dije se Forcat Shqiponja kanë...

Ja si ta shmangni rrethrotullimin e “Shqiponjës” nëse vini nga Jugu për në Tiranë

Punimet në nyjen “Shqiponja”, pjesë e projektit të Unazës së madhe të Tiranës, kanë hyrë në një fazë të rëndësishme. Për...

PIKA NEVRALGJIKE E TRAFIKUT/ Ndryshon lëvizja nga sheshi Shqiponja te Pallati me Shigjeta, Shkreli shpjegon PROJEKTIN

Plan i ri menaxhimi trafiku në nyjen e sheshit ‘Shqiponja’. Sot del leja e ndërtimit të veprës dhe punimet do të...

IKMT: Shembim nesër në Tiranë 6 objekte, një me shpërthim të kontrolluar

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit, IKMT, do të rifillojë nesër shembjen e objekteve që bien në gjurmën ku do të shtrihet Unaza e...

Shqiponja e plagosur rikuperohet plotësisht, ky është momenti kur lihet e lirë në malet e Gjirokastrës

Është lënë e lirë sot një shqiponjë mali, e gjetur e plagosur disa javë më parë në zonën e Gjirokastrës. Ndryshe...

Trafik te ish-‘Shqiponja’, kamioni prishet dhe bllokon rrugën (FOTO)

Trafiku te rrethrrotullimi te ish-‘’Shqiponja’’ është rënduar në këto momente. Një kamion dhe një automjtet tip ‘’Benz’’ kanë bllokuar rrugën pa...

I veshur me të kuqe mbi ujëvarë, Meta bën SHQIPONJËN me duar nga Bjeshkët e Prevallës (VIDEO)

Edhe këtë mëngjes presidenti Ilir Meta ka përshëndetur shqiptarët nga Bjeshkët e Prevallës në Kosovë. Në një postim në Facebook, Kreu...

Nuk do e besoni! ‘Krimineli më i bukur në botë’ fotografohet duke bërë me duar shqiponjën

Ai njihet gjerësisht si 'krimineli më i bukur në botë'. Jeremy Meeks është një prej modelëve më të komentuar të momentit. ...

E mbani mend Shqiponjën në Tiranë, vendoset vetëm 5 kilometra larg kufirit me Serbinë 

Lëvizja Vetëvendosje në zonën e Podujevës ka vendosur shqiponjën e famshme metalike tek rrethrrotullimi në hyrje të qytetit. Simboli i Shqiponjës...

Lajmet e fundit