Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
30 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

shqiperia

Shqipëria krah BE-së, ndalon të gjitha fluturimet me Bjellorusinë

Shtatë vende jo-anëtare të Bashkimit Europian, përfshi edhe Shqipërinë kanë vendosur të ndalojnë fluturimet me Bjellorusinë. Në një njoftim për shtyp, Këshilli i BE-së tha...

Parlamenti i Holandës nuk ka më dyshime: Shqipëria ka bërë përparime! Të mbahet Konferenca e Parë Ndër-Qeveritare

Parlamenti i Holandës ka dhënë sot “dritën jeshile” për mbajtjen e Konferencës së Parë Ndër-Qeveritare, që do t’i hapë zyrtarisht rrugë Shqipërisë për anëtarësimin...

Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia e Veriut, së shpejti vende të sigurta nga koronavirusi

Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia e Veriut janë tre vende të Ballkanit Perëndimor që kanë potencialin të shpallen të sigurta për udhëtim të lirë drejt...

“6 KUSHTET janë përmbushur”, Komisioni i Parlamentit hollandez nesër merr VENDIMIN për ecurinë e Shqipërinë në BE

Nesër në orën 09.30 mblidhet Komisioni për Çështjet Europiane i Dhomës së dytë të Parlamentit Hollandez. Mbledhja në Groen van Prinstererzaal do të zgjasë...

Pranimi i Shqipërisë si anëtarë jo e përhershme e Këshillit të Sigurimit në OKB, Berisha: Kandidaturën e ka hedhur Qeveria ime, në 2009

Shqipëria u zgjodh katër ditë më parë anëtare jo e përhershme e Këshillit të Sigurimit në OKB. Vendi ynë do të jetë pjesë e...

Shqipëria zbrazet nga të rinjtë, zëvendësohet në tregun e punës nga pensionistët

Një seri faktorësh demografik, ku kryeson emigracioni i lartë po redukton me ritme të përshpejtuara forcën e punës tek të rinjtë 15-29 vjeç. Në të...

Raporti i qeverisë hollandeze: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut cilësohen vende të sigurta, qytetarëve u respektohen të drejtat dhe liritë

Raporti i fundit i Drejtorisë së Përgjithshme për Migracionin në Hollandë i cilëson Shqipërinë, Maqedoninë e Veriut dhe Malin e Zi si shtete të...

Avokatja e Shtetit: Becchetti kërkonte 1.2 miliard euro, 3 çështje i kemi rrëzuar plotësisht. Gjykatat shqiptare kanë nisur procedim penal për biznesmenin (E PLOTË)

Avokatja e Shtetit Enkelejda Muçaj, ka raportuar sot në Komisionin e Ligjeve për proceset në të cilat Shqipëria është në gjyq në Gjykatat ndërkombëtare,...

Takimi në zyrën e Bashës, kryeparlamentari i Kosovës: Fati i shteteve tona është i përbashkët, jemi një komb! Bashkë, rruga drejt BE do jetë...

Kreu i PD Lulzim Basha dhe kryeparlamentari i Kosovës Glauk Konjufca kanë zhvilluar mesditën e sotme një takim në selinë blu. Konjufca u shpreh...

Holanda skeptike për anëtarësimin e Shqipërisë, ambasadorja Korthals Altes flet nga Shkodra: Po studiojmë raportin e KE për progresin tuaj

Ambasadorja e Holandës në Shqipëri, Guusje Korthals Altes, ka komentuar nga Shkodra procesin e anëtarësimit të Shqipërisë në Bashkimin Europian, shkruan newsbomb.al. Gjatë vizitës...

Lajmet e fundit