Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Enj
15 °
Pre
18 °
Sht
19 °
Die
16 °
Hën
17 °
E enjte, 30 Mars, 2023

TAG

shqiperi

Kim Mehmeti: Në Shqipëri më të shpeshta janë vrasjet se dasmat

Nga Kim Mehmeti Ke përshtypjen se në Shqipëri askënd nuk e intereson e vërteta. Mbase pse ajo qëmoti ka vdekur dhe pse nëpër media, e...

FMN: Efektet e inflacionit në Shqipëri, më të ashpra se në BE, rritja po udhëhiqet nga ushqimet

Efektet e inflacionit në Shqipëri dhe në Ballkan janë më të ashpra se në Bashkimin Europian, pasi rritja po udhëhiqet nga çmimet e ushqimeve,...

Freedom House: Liria në botë në rënie për 17 vjet me radhë, në Shqipëri korrupsioni problem serioz

Organizata Freedom House tha të enjten se liria në botë shënoi rënie për të 17-in vit me radhë. Agresioni i Moskës çoi në shkelje...

Kosova nga ky muaj nuk importon më energji nga Shqipëria

Këto ditë, konsumi i energjisë i Kosovës po furnizohet kryesisht nga prodhimi vendas i rrymës. Nga data 2 mars i këtij viti nuk është...

Ambasada e SHBA nxjerr kontaktet: Kush ka informacion për trafikun e drogës në Shqipëri, të na shkruaj në WhatsApp! Të dhënat do mbahen të...

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, njofton se DEA, Agjencia e SHBA Kundër Narkotikëve ka hapur një linjë të re sinjalizimi...

“Këtu është kur*ëria sheshit”, ‘shpërthen’ Enkel Demi: Cubat po trafikojnë vajzat e xhaxhait, prindërit na marrin t’i nxjerrim vajzat në tv që t’i shikojnë...

Duke marrë shkas nga ngjarja e rëndë e ndodhur ditën e djeshme ku shtetasi Dan Hutra vrau tre gra si dhe plagosi tre të...

Vlera e lejeve të ndërtimit në Shqipëri arrin në gati 1 miliardë euro

Bashkitë në Shqipëri lëshuan leje ndërtimi që parashikojnë një kosto minimale investimi prej afro 1 miliardë eurosh gjatë vitit 2022, shifra e dytë më...

“Jam takuar me Berishën”, ambasadori i OSBE-së për situatën politike në Shqipëri: Nuk shoh se ka terren për krijimin e një krize të brendshme

Ambasadori i OSBE-së në Shqipëri, Guido de Sanctis, ka treguar se ka zhvilluar takime me të gjithë përfaqësuesit e opozitës në vendin tonë. “Unë kam...

Nga ndërtimi i urës, te hapja e pikës së përbashkët kufitare, nënshkruhen marrëveshjet mes Shqipërisë dhe Malit të Zi

Po nënshkruhen marrëveshet ndërqeveritare mes Shqipërisë dhe Malit të Zi. Të parët që kanë firmosur marrëveshjet janë kryeministri Edi Rama dhe kryeministri i Malit...

Shpenzojmë 400 milionë euro në vit për bare e restorante, por numri i lokaleve po bie me shpejtësi

Baret dhe restorantet kanë qenë një biznes i preferuar për shqiptarët, por ky model është zbehur vitet e fundit për dy arsye. Së pari, pandemia...

Lajmet e fundit