Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Enj
15 °
Pre
18 °
Sht
19 °
Die
16 °
Hën
17 °
E enjte, 30 Mars, 2023

TAG

shqiperi

INSTAT: Për herë të parë nuk ka asnjë martesë nën 18 vjeç në Shqipëri

Për herë të parë asnjë vajzë nën 18 vjeç nuk ka lidhur martesë në Shqipëri përgjatë vitit 2022. Sipas të dhënave zyrtare përgjatë vitit të...

Turizmi në janar, bie norma e shfrytëzimit të hoteleve, vizitorët në Veri rriten me 2.3 herë

Vizitorët jorezidentë kanë rritur netqëndrimet e tyre në strukturat akomoduese të pjesës Veriore të vendit me mbi 40 për qind teksa si numër kanë...

“Korrupsioni, sfidë e madhe”, Escobar: Në Shqipëri duhet të mbahen zgjedhje të lira dhe të ndershme

I dërguari i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, është shprehur se Shqipëria duhet të bëjë më tepër progres, sa i përket korruspionit. Në një...

“Personalitet i fortë, shumë e vlerësuar nga shërbimet partnere”! Kush është Vlora Hyseni që pritet të drejtojë Shërbimin Informativ

Nga Bedri Islami Është shumë e mundur që, së shpejti, në godinën, gjithësesi enigmë të Shërbimit Informativ Shtetëror Shqiptar, të mbërrijë një figurë e re;...

Bilali:Miratuam ndryshimin e ligjit për mbështetjen dhe zhvillimin e Startup-eve, nomadët dixhital nuk do konsiderohen rezidentë tatimor

Ministrja e Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, Edona Bilali, pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit të Ministrave ka bërë me dije se u miratua...

Indeksi global i Mundësive 2023, si e humbet Shqipëria garën rajonale për tërheqjen e investitorëve

Shqipëria është vendi më pak tërheqës në rajon sa i takon mundësive që investitorët shohin për të investuar. Në Indeksin Global të Mundësive 2022 vendi...

Në Shqipëri reklamohet lirshëm, Inspektoriati i Kosovës heq nga tregu lavamanin me korent

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë në Kosovë, përmes Inspektoratit të Tregut njofton konsumatorët se ka hequr nga tregu 4 produkte të cilat vlerësohet...

Paga minimale, Rama: Shqipëria në vendin e tretë baraz me Maqedoninë e Veriut, deri në fund të mandatit do të bëjmë edhe dy rritje...

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kritikëve të cilët thonë se pagën minimale duhet ta çojnë në 70 ose 80 mijë lekë. Përmes një postimi...

Reportazhi i “Zërit të Amerikës”: Shqipëri, futbolli i vajzave, një sfidë ndaj paragjykimeve

Në Shqipëri mbi 2 mijë vajza ja kanë dalë të sfidojnë mentalitetin dhe paragjykimin, se futbolli është sport vetëm i djemve, dhe sot janë...

Cilat vende kanë më shumë ditë pushimi të paguara, si renditet Shqipëria

Pavarësisht nëse është festë kombëtare, festival fetar, ose thjesht një minimum i mandatuar për ditët e pushimeve me pagesë, çdo vend ka rregulla të...

Lajmet e fundit