Tirana
light rain
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
3.6kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
13 °
E martë, 28 Mars, 2023

TAG

shqiperi

Ricertifikimi, 1068 mjekë e dentistë regjistrim deri në 20 mars

Të gjithë mjekët, farma cistët dhe stomatologët, të cilët nuk përmbushën detyrimet e ciklit të parë të edukimit në vazhdim, kanë detyrimin ligjor që...

Frikë për aktivizimin e mafies greko-shqiptare, çfarë thonë mediat greke

Mbi 25 mijë emigrant janë bllokuar në Greqi dhe mundohen të gjejnë një rrugë kalimi për të udhëtuar në shtetet përendimore të Europës. Mediat...

20 mijë emigrantë në Greqi, e nisin me këmbë për në veri, destinacion edhe Shqipëria

Rreth 20 mijë emigrantë nga Siria ndodhen në rrugët e Greqisë dhe sipas mediave greke shumica e kanë nisur me këmbë për të arritur...

Afganët, 3 deri në 4 mijë euro për të arritur Gjermaninë nëpërmjet Shqipërisë

Kontrabandistët po transportojnë refugjatët afganë nëpërmjet Shqipërisë drejt vendeve të Bashkimit Europian për 3 deri në 4 mijë euro. Mediat greke njoftojnë...

Kriza e refugjatëve, Gjosha: Qeveria e përgatitur për menaxhimin e fluksit të mundshëm

Ministrja e Integrimit, Klajda Gjoshja, deklaroi sot nga Korça se Shqipëria është e përgatitur për të pritur çdo fluks të mundshëm emigrantësh. ...

Frikë për skenar në Kuvendin e Shqipërisë: Skanohen çantat, palltot… Deputetët e djathtë kapen me vezë

Frikë për një skenar të mundshëm si ai në Kuvendin e Kosovës, sot në Kuvendin e Shqipërisë. Garda e Republikës është...

Ekstradohet nga Zvicra 30 vjeçari shqiptar i dënuar me 4 vite burg

Një 30 vjeçar është arrestuar nga policia zvicerane pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar me vendim të Gjykatës së Elbasanit, i akuzuar për prodhim...

Tirana në listën e tre qyteteve më të këqija për të jetuar në Europë

Tirana renditet në listën e tre qyteteve më të këqija në Europë, për sa i përket cilësisë së të jetuarit, sipas një raporti të...

Shqiptari diagnostikohet me meningjit, autoritetet italiane kërkojnë kontrollin e pasagjerëve të avionit, kontrolle edhe në Shqipëri

Një 24 vjeçar shqiptar në Itali është diagnostikuar me sëmundjen e meningjitit. Shqiptari, identitëti i të cilit nuk bëhet i ditur, ndodhet në spital...

Shqipëria promovon turizmin në panairin më të rëndësishëm të Europës Qendrore

Shqipëria vazhdon me intensitet aktivitetin promovues në panairet më të mëdha të turizmit në botë. Kësaj radhe Agjencia Kombëtare e Turizmit...

Lajmet e fundit