Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
49 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 21 Maj, 2022

TAG

shqiperi

Pse mbahet peng Shqipëria? Pyetja vë në siklet Michel: Duhet bashkëpunim për sfidat e përbashkëta, prandaj i mbeshtesim nismat si Ballkani i Hapur

Presidenti i Këshillit Europian Charles Michel është pyetur se përse Shqipëria mbetet peng i Maqedonisë së Veriut dhe nuk vlerësohet për arritjet e veta,...

Dritë jeshile për hapjen e negociatave, eurodeputetët mesazh Shqipërisë: Vazhdoni luftën kundër korrupsionit, të sigurohet lira e medias

Parlamenti Europian votoi këtë të enjte me 519 vota pro, 52 kundër dhe 28 abstenim rezolutën për Shqipërinë, mbi progresin në reformat e integrimit...

Mbytet anija italiane që po vinte drejt Shqipërisë, 2 të vdekur dhe 7 të zhdukur në brigjet e Barit

Një anije italiane është mbytur në orët e vona të mbrëmjes në brigjet e Barit. Sipas medieve italiane, anija ishte nisur nga Ancona dhe kishte...

Një shekull marrëdhënie diplomatike SHBA-Shqipëri, Peleshi: Mirënjohje për gjithçka është bërë në modernizimin e FA

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë rol vendimtar në modernizimin e Forcave të Armatosura shqiptare.  Kwshtu ka deklaruar sot Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi....

“Shita dhe dhurova gjithçka që kisha”, e reja holandeze braktis Amsterdamin përfundimisht: Po shkoj në Shqipëri! Një vend që më ka frymëzuar në shumë...

Emigrimi i të rinjve drejt vendeve të Bashkimit Europian është një plagë që Shqipëria vijon ta vuajë edhe pas 32 vitesh demokraci. E ndërsa rinia...

Në 10 vitet e fundit 7,5 % e popullsisë ka emigruar sipas INSTAT, 2021 rekordi i dekadës

Emigracioni në vend ka shënuar një cikël tjetër rritës pas vitit 2017. Një nga metodat e INSTAT (rishikimi vjetor i popullsisë) evidenton se nga...

“Amerika po tallet me Saliun”, vizita e ish-sekretarit të SHBA në Shqipëri, Ngjela: Kush i ka mbledhur provat për Berishën, Pompeo apo Soros?

Avokati Spartak Ngjela ka reaguar për vizitën e ish-sekretarit të Shtetit amerikan, Mike Pompeo, në Tiranë. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Ngjela vizitën e...

“Eskorta nga Shqipëria në Dubai”, Xhani Demika zbulon të vërtetën: Nuk e dija që….

Menaxheri i Vip-ave, Xhani Demika, së fundmi ka komentuar një nga ngjarjet më të bujshme gjatë ditëve të fundit, fenomenin e Dubait ‘Porta Potty’. Ai...

“Më kanë vrarë fëmijën tim”/ Vëllezërit përballen në gjyq për një investim të para 26 viteve, Fatmiri “shpërthen” në lot: Edhe jetën e kam...

Dy vëllezër nga Kosova, Mentori dhe Fatmiri ndodhen sot përballë njëri-tjetrin në “Shihemi në Gjyq” për shkak të një investimi të kryer në vitin...

Ish-sekretari amerikan Mike Pompeo vjen për herë të parë në Shqipëri

Ish-sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo do të vizitojë nesër Shqipërinë. Bëhet me dije se Pompeo do vizitojë Tiranën, ku do të marrë edhe titullin...

Lajmet e fundit