Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
83 %
1kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
41 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

TAG

Shqiperi Serbi

E PABESUESHME/ Përsëritet skena e dronit të sfidës Serbi-Shqipëri, ndërpritet ndeshja e Europa League, ish-ekipi i Ansi AGOLLIT revoltohet (VIDEO)

Pamjet e 14 tetorit të 2014 në sfidën e famshme Serbi-Shqipëri ku Ismail (Ballist) Morina ngriti dronin me hartën e Shqipërisë ‘’Autoktone’’ duket se...

Shqipëria dhe Bosnja, prioritetet e Serbisë në Ballkan në ndërtimin e raporteve të mira

Serbia do të vazhdojë politikën e saj për paqen dhe stabilitetin dhe do të vazhdojë të ndërtojë marrdhëniet, në veçanti me Shqipërinë dhe Bosnje-Hercegovinën,...

Dhoma e Tregtisë Shqipëri-Serbi do i ketë zyrat në Tiranë, eksportet e fruta-perimeve shqiptare në tregun serb rriten me 73%-92%

Në forumin e Nishit që do të organizohet në datat 13-14 tetor, do të merret vendimi për krjimin e Dhomës së Tregtisë midis Shqipërisë...

Presioni i Thaçit thyen Ramën, do i dërgojë njerëzit e tij në takimin me Vuçiç

Kryeministrat e Serbisë dhe Shqipërisë, Aleksander Vuçic dhe Edi Rama kanë njoftuar se gjatë muajt tetor do të organizohet në Nish një forum ekonomik...

Rama sqaron takimin me Vuçiçin në Nish: Do jetë forum shqiptaro-serb. Nuk ndërhyj në punët e Kosovës

Kryeministri Edi Rama ka folur sot për takimin që do të zhvillohet në Nish të Serbisë gjatë muajt tetor. Ashtu siç ka deklaruar më...

Konfirmohet mbledhja e përbashkët e Qeverive të Shqipërisë dhe Serbisë, do ketë “të ftuar specialë”

Një takim i përbashkët i qeverisë së Serbisë dhe asaj të Shqipërisë, në praninë e përfaqësuesve politik të shqiptarëve të Kosovës, pritet të mbahet...

Vuçiç në konferencë me Biden: Së shpejti pres në Beograd Ramën me politikanët kosovarë

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka bërë të ditur se shumë shpejtë do të presë në takim kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama dhe shqiptarët...

Mediat shqiptare nxjerrin nga arkiva videon e 2015: “Shqiptarë dhe serbë përleshen në Lyon”

Në prag të ndeshjes së fundit të Shqipërisë në Kampionatin Europian, çka rezultoi të jetë përcaktuese për kualifikimin për në fazën tjetër, disa media...

Lajmet e fundit