Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
44 %
5.7kmh
0 %
Die
4 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
7 °
E diel, 5 Shkurt, 2023

TAG

shqiperi e madhe

Vuçiç vizitë në Zvicër, në Davos ku do zhvillohet Forumi Ekonomik shpaloset flamuri i Shqipërisë së Madhe dhe Kosovës

Pesidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç do të marrë pjesë në Forumin Ekonomik Botëror të Davos së Zvicrës. Pak para se të mbërrijë në Zvicër, para...

Tuzi u fitua nga shqiptarët, alarm në Greqi! Kathimerini shkruan për Shqipërinë e Madhe

Gazeta e famshme greke, Kathimerini, shkruan sot se fitorja e shqiptarëve në Tuz mund të jetë një kërcënim i madh për territorin grek. ...

Alarmohen edhe mediat greke: Shqipëri e Madhe deri në 2025

Lajmi i mbledhjes së përbashkët të dy qeverive, asaj të Kosovës dhe Shqipërisë, është pasqyruar edhe në mediat greke. Edhe fqinjët...

Politikani serb “zbulon planin”: Vuçiç do krijojë Shqipërinë e Madhe

Vizita e ardhshme e presidentit serb Aleksandar Vuçiç në Kosovë do të jetë marketingu që do t’i bindë serbët se do të ishte më...

Princi Leka: Kosova dhe Shqipëria duhet të bashkohen nën një monarki

Princi Leka i Dytë beson se zgjidhja më e mirë për Kosovën dhe Shqipërinë është të bashkohen nën një monarki. Në...

Johannes Hahn dënon deklaratat e Ramës pas takimit me Daçiç

Komisioneri për Zgjerimin e Bashkimit Europian, Johannes Hahn, është takuar sot me ministrin e Jashtëm serb, Ivica Daçiç, gjatë vizitës së tij në Serbi....

Lajmet e fundit