Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
24 %
4.1kmh
0 %
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
9 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

TAG

shperthime

Rusët e nisin 2023 duke sulmuar ashpër Ukrainën, shpërthime të fuqishme në Kiev

Sirenat e sulmit ajror u dëgjuan në Kiev gjatë natës, ndërsa vazhdon vala e sulmeve me dronë dhe raketa nga Rusia. Guvernatori i Kievit Olekiy...

Ukraina zgjohet nga shpërthimet, mbi 100 raketa godasin Kievin dhe qytetet e tjera

Ukraina është zgjuar mëngjesin e  sotëm nga sirenat dhe sulmet me raketa të Rusisë. Këshilltari i zyrës presidenciale Oleksiy Arestovych shkroi në Facebook se më...

Policia: Shpërthimet në Mitrovicë të Veriut, dyshohet të jenë kryer me shok bomba

Në Mitrovicë të Veriut mbrëmjen e 20 dhjetorit kanë ndodhur dy shpërthime, që dyshohet të jenë shkaktuar nga hedhja e shok bombave. Sipas Policisë, njësitet...

Tensionet në Kosovë, veriu ende i bllokuar, mbyllen edhe shkollat

Vijon situata e tensionuar në veri të Kosovës, ku serbët janë ngritur në protestojnë kundër arrestimit të ish-policit Dejan Pantiç. Në veri gjithashtu janë vendosur...

Policia konfirmon tensionet në veri të Kosovës, shtohen masat në urën mbi Ibër

Policia e Kosovës ka konfirmuar se sot në veri të vendit janë përballur me disa incidente, si shpërthime dhe të shtëna armësh. Këto zhvillime...

Shpërthimet trondisin centralin bërthamor të Zaporizhias

Centrali i energjisë bërthamore në Zaporizhzhia, i cili është nën kontrollin rus, u trondit nga bombardimet të dielën, ndërsa agjencia e OKB-së për energji...

Kryeministri Rama i shkruan homologut polak: Shqipëria është e shqetësuar për shpërthimet në territorin tuaj

Kryeministri Edi Rama i ka shkruar një mesazh mbrëmjen e sotme homologut të tij polak, Mateusz Morawiecki. Ai thotë se Shqipëria është e shqetësuar...

Sulme me dron, Ukraina zgjohet nga sirenat e alarmit, rusët godasin Kievin

Të paktën tre shpërthime janë dëgjuar herët në mëngjes në kryeqytetin ukrainas Kiev. Sirenat e sulmit ajror kanë zgjuar qytetarët, ndërsa kryebashkiaku Vitalii Klitschko tha...

Po regjistronte një video-mesazh, vajza e re troditet kur raketat ruse godasin Kievin pak metra larg saj

Shpërthime të shumta janë shënuar mëngjesin e sotëm në qendër të kryeqytetit të Ukrainës në Kiev. Duket se Putin ka nisur hakmarrjen pasi sulmet vijnë...

Rusia nis bombardimet, shpërthime të shumta në Kiev, kryeqyteti mbulohet nga tymi i zi

Shpërthime të shumta janë dëgjuar mëngjesin e sotëm në kryeqytetin ukrainas Kiev. Mediat e huaja shkruajnë se sulme të shumta janë shënuar Kiev, me raketet...

Lajmet e fundit