Tirana
light rain
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
56 %
3.6kmh
100 %
Hën
22 °
Mar
22 °
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
26 °
E hënë, 26 Shtator, 2022

TAG

shperthim

Shpërthim me bombë në Ambasadën ruse në Kabul, humbin jetën dy diplomatët

Një shpërthim me bombë është shënuar ditën e sotme në Kabul në ambasadën ruse. Mediat ruse bëjnë me dije se si pasojë e shpërthimit...

Trupi i’u gjet i ndarë në dysh, ky është shqiptari që humbi jetën në Greqi, po saldonte kur shpërtheu bombola (EMRI)

Dritan Kodra është 49 vjeçari shqiptar i cili humbi jetën në Greqi pas shpërthimit brenda një fabrike Peshku në Prevezë. I vdekur mbeti dhe një...

Shpërthen bombola e oksigjenit gjatë saldimit, vdes punëtori shqiptar dhe një grek në Prevezë

Një tagjedi e rëndë me pasojë vdekjen e dy personave, njëri prej tyre shqiptar, ka ndodhur pasditen e sotme në Preveza të Greqisë. Sipas mediave...

Rusia fut dhjetra makina ushtarake brenda centralit bërthamor, ja për çfarë dyshojnë ekspertët në Perëndim

Rusia ka vendosur të parkojë dhjetra makina ushtarake brenda centralit bërthamor më të madh të Europës raportojnë mediat e huaja, ndërsa frika për një...

Rusia s’gjen qetësi, hidhet në erë aeroporti në Krime

Ushtria ukrainase ka nisur prej disa ditësh një kundërofensivë ndaj forcave pushtuese ruse që duket se po rezulton e suksesshme. Disa depo armësh janë hedhur...

Shpërthim i fuqishëm brenda territorit rus, hidhet në erë depo gjigante e armëve, autoritetet thirrje banorëve për evakuim masiv

Një tjetër depo armësh e ushtrisë ruse është shkatërruar thuajse plotësisht, këtë herë brenda territorit rus. Shpërthimi ka ndodhur në fshatin Timonovo të rajonit të...

Studimi: Fëmijët që jetojnë pranë zonave ku nxirret naftë dhe gaz me metodën “Fracking”, kanë më shumë gjasa të preken nga leuçemia

Një studim i kryer në Shtetet e Bashkuara të Amerikës zbulon se fëmijët e vegjël që jetojnë pranë zonave ku nxirret nafta dhe gazi...

Shpërthim i fuqishëm në një xhami në Afganistan, raportohet për dhjetëra besimtarë të vrarë gjatë lutjes

Një shpërthim i madh ka goditur një xhami në Kabul gjatë lutjeve të mbrëmjes, thanë dëshmitarët dhe policia, me shumë të vdekur ose të...

Pamje të rënda/ Dy persona hidhen në erë nga shpërthimi i minës teksa po notonin në Odessa

Dy persona janë hedhur në erë teksa ishin duke u larë në det në Odessa të Ukranës, ku shpërtheu një minë. Momenti tronditës në të...

Shpërthim i fuqishëm në SHBA dëgjohet në disa qytete, ja çfarë dyshohet

Një shpërthim i fuqishëm ka alarmuar banorët në disa qytete amerikane mes Utah dhe Idaho-s. Është ende mister se çfarë e shkaktoi shpërthimin, por sipas...

Lajmet e fundit