Tirana
scattered clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
2.1kmh
40 %
Die
22 °
Hën
20 °
Mar
18 °
Mër
19 °
Enj
21 °
E diel, 24 Tetor, 2021
spot_img

TAG

shperblim

Paketa e pensionistëve për festat e fundvitit, Rama publikon videoinformacionin: Qeveria e vjetër…

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme me publikimin e një videoinformacioni mbi paketën e solidaritetit në mbështetje të pensionistëve për festat...

U ngacmua seksualisht, aktorja shqiptare përfiton 9.5 milion dollarë

Ngacmimet seksuale në Hollivud kanë prekur edhe emrat më të njohur të kinematografisë. Një ndër ato aktore që ka rënë pre...

U shënjestruan nga tarifat doganore, Trump dëmshpërblen fermerët

Administrata e presidentit amerikan Donald Trump njoftoi për një ndihmë emergjence prej 12 miliardë dollarë që do të shkojë për fermerët amerikanë të prekur...

Burgoset për 21 muaj, shqiptari fiton betejën me drejtësinë në Itali, ja shpërblimi që do marrë (EMRI)

Shqiptari i cili u burgos për 21 muaj, pas arrestimit së bashku me katër shqiptarë të tjerë, që transportonin me blloqe mermeri një ngarkesë...

U arrestua gabimisht pasi kishte kryer dënimin, ja shpërblimi që përfitoi shqiptari nga Gjykata italiane

Një shqiptar në Itali i dënuar me 10 vite burg për trafik droge ka përfituar rreth 31 mijë euro dëmshpërblim nga gjykata, pasi është...

A do të marrin shpërblim për festat e fundvitit mësuesit dhe policët? Qeveria e ka marrë vendimin

Mësuesit dhe Policët duket se nuk do të përfitojnë shpërblim për festat e fundvitit. Ministria e Financave i tha zyrtarisht gazetës...

Shpërblimi për zgjedhjet, si do të punësohen në shtet militantët e PS që mblodhën më shumë vota

Grupi i punës që po merret me emërimet në administratë ka nisur bashkëpunimin me drejtuesit politikë në çdo qark. Burime nga Partia...

I vodhën biçikletën, themeluesi i “Ecovolis” shpërblen personin që jep informacion mbi hajdutin

Themeluesit të “Ecovolis”, Ened Matos i kanë vjedhur biçikletën pasditen e djeshme  rreth orë 16:00 më zonën e Don Boskos në Tiranë. ...

Lajmet e fundit