Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
36 °
Pre
33 °
Sht
30 °
E martë, 9 Gusht, 2022

TAG

shpendet

Ngordhën 4.200 rosa dhe 5 punëtorë përfunduan në spital! Shërbimi veterinar nuk karantinoi zonën, por i groposi shpendët në rezervuar

Një fermë shpendësh është shuar e gjitha për pak ditë, 4.270 rosa kanë ngordhur për 1 javë rresht edhe pse sipas fermerit ai ka...

Gripi i shpendëve, ministria e Bujqësisë: S’kemi asnjë vatër dhe rast të ri në 24 orët e fundit

Ministria e Bujqësisë ka bërë me dije se gjatë 24 orëve të fundit nuk është identifikuar asnjë vatër e re dhe asnjë rast i...

PAMJE/ Hapen dy gropa të mëdha në Shijak, groposen mijëra pula të ngordhura nga gripi i shpendëve

Mijëra pula të ngordhura nga gripi i shpendëve janë groposur ditën e sotme. Mësohet se në Shijak janë hapur 2 gropa, në një zonë e...

Gripi i shpendëve, Panariti: Nuk i dihet fundi, të gjithë në terren për kufizimin e kësaj flame! Paraliza e institucioneve është edhe më e...

Ish-ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti, ka reaguar pas pandemisë që ka kapur shpendët në vendin tonë, ku gjatë ditëve të fundit janë raportuar mbi...

E RËNDË/ Helmojnë njëmbëdhjetë ‘Griffins’ në Këlcyrë

Shkruan gazetari Shpëtim Zinxhira- reporter në Greqi. Një lajm i keq vjen nga vendi ynë fqinj për helmimin e 11 shpendeve...

Shqiponja e plagosur rikuperohet plotësisht, ky është momenti kur lihet e lirë në malet e Gjirokastrës

Është lënë e lirë sot një shqiponjë mali, e gjetur e plagosur disa javë më parë në zonën e Gjirokastrës. Ndryshe...

Shkencëtari: Të vrasim të gjitha macet, që të shpëtojmë zogjtë

Një profesor nga Britania e Madhe ka dalë me një ide të guximshme por edhe makabre për ruajtjen e botës së egër, kryesisht shpendëve....

Lajmet e fundit