Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
39 %
1kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

TAG

shpende

Tjetër virus në Kinë, infektohet një qytetar me variantin e ri të gripit të shpendëve

Një qytetar kinez është konfirmuar si rasti i parë njerëzor i infeksionit me një grip të rrallë të gripit të shpendëve. Komisioni Kombëtar Shëndetësor i...

Ky është pylli më i magjishëm në botë (Video)

Ka një ekosistem të rrallë që është i rrezikuar në të gjitha pjesët e tjera të botës dhe ndodhet në juglindje të Meksikës. ...

Harrojini “skifterat”, kjo pulëbardhë po bën kërdinë (Video)

I gjithë sekreti i hajdutërisë apo vandalizmit është të sillesh sikur duhet të jesh aty, të pretendosh se je një njeri normal që di...

300 mijë shpendë vriten çdo vit në Shqipëri

Miliona shpendë vijnë migrojnë në gadishullin e Ballkanit çdo vit, por shumë pak arrijnë të dalin të gjallë. Sipas të dhënave tronditëse nga “BirdLife”...

Vritet shkaba në Kukës, ekspertët: Ky është krim, nuk dinim as që ekzistonte në Shqipëri

Një qytetar ka dërguar në redaksinë e gazetës ‘Shqip’ online vrasjen e një shpendi. Ai denoncon rastin në fjalë, duke thënë se ngjarja ka...

Lajmet e fundit