Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1kmh
20 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
25 °
E enjte, 1 Qershor, 2023

TAG

shorti

Shorti i Champions League/ Goglat të pamëshirshme në çerekfinale, rezervojnë derbi dhe përplasje “titanësh”

Në Nyon të Zvicrës u hodh shorti i Champions League, ku skuadrat që kanë siguruar kualifikimin në çerekfinale mësuan edhe kundërshtarët e tyre në...

Hidhet shorti, kur do të performojë këngëtarja Albina Kelmendi në Eurovision

Eurovizioni i këtij viti në Liverpool do të ketë sloganin “United by Music”, me veprat e tij artistike që tregojnë zemrat që rrahin së...

EURO 2024/ Plotësohen të gjitha grupet, Shqipëria me fat, Kosova gjen Zvicrën

Është hedhur para pak momentesh short për kualifikueset e Euro 2024 që do të mbahet në Gjermani. Bien në sy përballjet Holandë – Francë...

Grupe të forta në Europa League, ndeshje delikate për Romën, Arsenal dhe United (Shorti)

Uefa Europa League ka mësuar sot tetë grupet me nga katër skuadra. Në 13:00 në Stamboll, UEFA ka nisur hedhjen e shortit, me klube si...

SHORTI I BOTËRORIT “KATAR 2022”/ “Déjà vu” për Zvicrën e Shaqirit dhe Xhakës, Spanja sfidon Gjermaninë, “buzëqeshin” Franca dhe Argjentina

Ka përfunduar hedhja e shortit për grupet e Botërorit “Katar 2022”, që do të nisë në 21 Nëntor dhe përfundon në 18 Dhjetor. Shorti ka...

Shorti për Botërorin “Katar 2022”, përcaktohen kokat e grupeve, 4 herë kampionët në vazon e dytë

Në 1 Prill në Doha të Katarit do të hidhet shorti për të përcaktuar ndarjen e skuadrave në 8 grupe për Kampionatin Botëror që...

KQZ hedh shortin: Ja si do renditen PS, “Shtëpia e Lirisë” dhe PD në fletën e votimit, për zgjedhjet e 6 marsit

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka hedhur mesditën e kësaj të shtune shortin për renditjen e dy partive dhe koalicionit "Shtëpia e Lirisë" në zgjedhjet...

Gabim në sistem, rihidhet për herë të dytë shorti i Champions League: “Ferr” për Inter, Messi gjen Real Madrid (Çiftet)

Shorti i Champions League për fazën e 1/16 është rihedhur për herë të dytë në orën 15.00. Shkak u bë një gabim në sistemin...

Shorti i Champions League “mbërthen” tifozët para ekranit

Shorti i grupeve të Uefa Champions League do të hidhet sot në orën 18.00, në Stamboll të Turqisë. Nën prezencën e Branisalv Ivanovic dhe...

Presidenti Meta cakton datën, shorti për anëtarët e KED do të hidhet në 4 dhjetor

Presidenti Ilir Meta ka përcaktuar datën e hedhjes së shortit për përzgjedhjen e anëtarëve të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Përmes...

Lajmet e fundit