Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
69 %
0.5kmh
0 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
15 °
Die
16 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

TAG

shoqeria civile

Lirohen pas disa orësh të gjithë aktivistët e ndaluar nga policia

Policia ka lënë të lirë mbrëmjen e sotme 16 protestuesit e shoqëruar gjatë protestës te Parku i Liqenit. Mësohet se nga ambientet e Komisariatit...

Nis firmosja e peticionit kundër ndërtimeve dhe prerjes së pemëve te Parku i Liqenit

Pas thirrjeve të vazhdueshme për t’iu bashkuar protestës kundër punimeve dhe prerjes së pemëve te Parku i Liqenit Artificial, shoqëria civile kërkon mbështetjen e...

Tensionohet situata / Dhunohet nga dy persona një prej protestuesve të shoqërisë civile

Dy persona kanë dhunuar me grushte një prej protestuesve të shoqërisë civile që ndodhej pranë ambienteve të Komisariatit Nr. 1 në Tiranë. ...

Parku i Liqenit, plani që ka për nesër shoqëria civile

Mbrojtja e Parkut të Liqenit. Kjo është kauza e pandryshueshme dhe prej së cilës nuk ka ndërmend kurrsesi të heqë dorë shoqëria civile. ...

Qytetarët protestojnë, Veliaj del me fëmijët te Parku: Keni zgjedhur betejën e gabuar. Ju bëj 2 oferta

Ndërsa qytetarët e shoqërisë civile janë duke protestuar te Parku i Liqenit, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj është duke zhvilluar një aktivitet me fëmijët...

Nis marshimi i shoqërisë civile: Do mbjellim 150 fidanë te Liqeni

Nis marshimi i shoqërisë civile për mbrojtjen e Parkut të Liqenit. Marshimi ka nisur te “Parku Rina” dhe do përfundojë te “Liqeni...

Erion Veliaj thyen heshtjen për Parkun, nga Londra direkt në studio zbulon vendimin

Menjëherë pas vizitës në Londër, kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj do të jetë në studion e Ilva Tares  për projektin te Parku i...

Qytetarët protestojnë për ndërtimin te liqeni, arrestohen. Një polic shkarkohet pas shpullës që i dha një gruaje

Qytetarët protestojnë për ndërtimin te liqeni por një pjesë e tyre është arrestuar. Një polic shkarkohet pas shpullës që i dha një gruaje që...

“Po mbronin mushkëritë tona, Rama urdhëroi dhunën ndaj protestuesve”, shkruan Berisha dhe bën thirrje për protestë

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka akuzuar nëpërmjet një statusi në Faceook, kryeministrin Edi Rama si urdhëruesin e dhunës ndaj gazetarëve dhe pjesëtarëve të shoqërisë civile...

Si bëhet sallami, Xhemollari i shoqërisë civile: Konkurset janë fiktive

Një foto ku duket ministri i Mirëqenies sociale dhe Rinisë Blendi Klosi në një nga fabrikat e sallamit  teksa inspekton nga afër situatën. ...

Lajmet e fundit