Tirana
broken clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
83 %
1.5kmh
75 %
Sht
25 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

TAG

shoqeria civile

Zhillohet në Tiranë protesta në mbrojtje të grave (Video)

Është duke u zhvilluar në Tiranë protesta në mbrojtje të grave. Shoqëria Civile kishte lajmëruar për organizimin e kësaj proteste pas videos tronditëse të...

Edi Rama flet për incidentin me gazetarët: Nuk mund të futeni me dhunë në aktivitetet qeveritare

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për incidentin e ndodhur ditën e sotme në ambientet jashtë sallës ku po zhvillohej takimi prezantues për projektin e...

Aktivisti largohet nga Shqipëria: Më vjen keq, ishte maksimumi im

Zirkon Disha aktivist i shoqërisë civile, i njohur për opinionin publik në protestat kundra lëndëve kimike, është larguar nga Shqipëria. Me anë...

Këndi i lojërave, Nishani me shoqërinë civile: Vazhdoni protestën. Reagon Veliaj: I dashur president, lodrat do bëhen

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani priti sot në Institucionin e Presidentit të Republikës një grup qytetarësh të angazhuar në mënyrë aktive në denoncimin dhe...

“Tre betoniere për 13 minuta”, aktivistët te parku i liqenit e konsiderojnë “natë aksioni”

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s); if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src =...

Rezearta Çaushaj reagon ndonëse me kriza veshkash: Policia merr urdhra që kur je pa frymë në spital të të arrestojë

“Si me kriza të pamerituara veshkash”, kështu thotë se ndjehet aktivistja e shoqërisë civile Rezearta Çaushaj pas përplasjes ditën e djeshme me policinë te...

Lajmet e fundit