Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
82 %
2.1kmh
0 %
Sht
19 °
Die
19 °
Hën
13 °
Mar
12 °
Mër
5 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

TAG

shoqeria civile

Zgjedhjet për KLP, zyrtari i ministrisë kërkon të hyjë si pjesë e Shoqërisë Civile

Sekretar i Përgjithshëm i Ministrisë së Arsimit dhe Sportit, Plarent Ndreca është propozuar nga Avokati i Popullit si kandidat i shoqërisë civile për t’u...

Ligji për importin e plehrave hyn në kalendarin e Kuvendit, shoqëriva civile ka paralajmëruar protesta

Dekreti i presientit Bujar Nishani për importin e plehrave në Shqipëri ka hyrë në kalendarin tre javor të punimeve të Kuvendit. ...

Protesta kundër importit të plehrave nis që mbrëmjen e sotme, qytetarët do e gdhijnë te Kuvendi

Nesër është parashikuar që të votohet për ligjin e importit të plehrave në Shqipëri dhe aktivistët e shoqërisë civile janë organizuar për të protestuar...

Zbardhet takimi i Metës me përfaqësues të shoqërisë civile për Ligjin e importit të mbetjeve

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta priti sot, në takime të vecanta, përfaqësues të Aleancës Kundër Importit të Plehrave, AKIP-it dhe të Unionit të Ekspertëve...

Protestuesit mblidhen sërish përpara Kuvendit, deputetët brenda në sallë gati të votojnë për plehrat

Aktivistë të shoqërisë civile janë mbledhur sërish përpara Kuvendit të Shqipërisë, brenda të cilit deputetët janë duke u bërë gati të votojnë një ligj...

Rishfaqen peticionet kundër importit të plehrave, Kuvendi do e kalojë ligjin së bashku me reformën në drejtësi

Në faqen “change.org” është hapur një peticion që kundërshton importin e plehrave në Shqipëri. Ky peticion rishfaqet pas tre vitesh, kur qeveria në ikje...

Zhillohet në Tiranë protesta në mbrojtje të grave (Video)

Është duke u zhvilluar në Tiranë protesta në mbrojtje të grave. Shoqëria Civile kishte lajmëruar për organizimin e kësaj proteste pas videos tronditëse të...

Lajmet e fundit