Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Enj
15 °
Pre
18 °
Sht
19 °
Die
16 °
Hën
17 °
E enjte, 30 Mars, 2023

TAG

shoqeria civile

Përdhunimi në Kavajë, avokatja: Të gjithë janë fajtorë, më shumë shoqëria dhe familja e dekompozuar

Përdhunimi në grup i një 13-vjeçareje në Kavajë ka ngjallur reagime të shumta, duke treguar anën e errët të edukimit të të rinjve, reagimit...

Sot protesta për Teatrin drejt Presidencës, por pamjet me DRON zhgënjejnë pritshmëritë (FOTO)

Kërkojnë të ruajnë Teatrin Kombëtar, dhe I kërkojnë presidentit Ilir Meta të mos dekretojë ligjin e miratuar në seancën e kaluar parlamentare me 75...

Aktivistja flet pas protestës te Policia: Hoqëm dorë për të ndaluar një VËLLAVRASJE të mundshme, ç’ndodhi mbrëmë

Aktivistja , Brizida Gjikondi tregon se pse u tërhoqën mbrëmë në orët e vona të natës nga qendrimi përpara Drejtorisë të Policisë Tiranë ku...

U përjashtua nga KLGJ, kandidati i shoqërisë civile: S’ia vlen të bëj si gore por deputetët po prodhojnë një skandal të frikshëm

Kandidati i shoqërisë civile Altin Hazizaj u përjashtua nga shorti i kandidatëve për anëtarë të KLGJ me pretendimin se prekej nga ligji i dekriminalizimit...

Jonila Godole: Opozita nuk ka mbështetjen e shoqërisë civile

Pedagogia Jonila Godole e ftuar në "Tonight Ilva Tare" në Ora News tha se një problem mjaft i madh i opozitës është mungesa e...

Zgjidhen anëtarët e Shoqërisë Civile, zhbllokohet formimi i KLP-së

Janë plotësuar tashmë emrat e kandidatëve të Shoqërisë Civile për anëtarin e Këshillit të Lartë të Prokurorisë, duke i hapur kështu rrugë ngritjes së...

Një vend bosh në KLP, kërkohet anëtar nga radhët e shoqërisë civile (KRITERET dhe si mund të APLIKONI)

Një vend vakant në Këshillin e Lartë të Prokurorisë. Anëtari i ri i KLP kërkohet nga radhët e shoqërisë civile. Sekretari...

Shpërthen profesori: AMA duhet t’u çojë urgjentisht PARALAJMËRIM mediave, kjo histori nuk mund të vazhdojë më kështu

Kjo histori nuk mund të vazhdojë me kështu”, shkruan aktivisti.

Kuvendi rihap garën për Këshillin e Lartë të Prokurorisë dhe të Gjyqësorit, ja afati i fundit për shoqërinë civile

Kuvendi ka rishpallur thirrjen për paraqitjen e shprehjes së interesit nga kandidatët e rinj të shoqërisë civile për vend vakant për një anëtar të...

Lajmet e fundit