Tirana
scattered clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
32 %
6.2kmh
40 %
Mar
10 °
Mër
9 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
10 °
E martë, 31 Janar, 2023

TAG

shoqeria civile

SHUHET në moshën 75 vjeçare zëri i fortë i shoqërisë civile KOZARA KATI, gruaja e hekurt që u internua në vitet e diktaturës (JETËSHKRIMI)

Nëse ka pasur ndonjëherë ndonjë vokacion të fortë të Shoqërisë Civile, ajo ka qenë, KOZARA KATI. Nga dita e sotme, zërit intelektual shqiptar do...

Diskutohet sot për pr/ligjin për menaxhimin e Butrintit, shoqëria civile protestë para parlamentit: Në shtëpinë tonë ne do jemi mysafirë…

Shoqëria civile la dalë në protestë para parlamentit, ku ditën e sotme në seancë plenare do të diskutohet për projektligjin për menaxhimin e parkut...

Propozimet për Presidentin, PS fton për konsultë Konsullatën Greke, Ylli Ndroqin dhe shoqatat e kromit

Maxhoranca socialiste ka bërë pjesë të konsultimeve për zgjedhjen e Presidentit të ri të Republikës edhe shoqërinë civile. Ky dokument është ftesa dërguar përmes postës...

“Na thoni dërgoni te e-maili i partisë një emër”, Krasniqi-Ballës: Edhe Big Brother ishte më serioz! Shoqërisë Civile ia ndalon Kushtetuta të propozojë kandidat...

Analisti Afrim Krasniqi ka qenë i pranishëm sot në konsultën e Shoqërisë Civile me kreun e Gurpit Parlamentar të PS-së Taulant Balla për kandidaturat...

PS fton shoqërinë civile në bisedimet për Presidentin e ri, nesër takimi edhe me Grupet Parlamentare

Partia Socialiste i ka bërë ftesë edhe shoqërisë civile për të marrëpjesë në diskutimet për zgjedhjen e Presidentit të ri të vendit. Komsultimet me shoqërinë...

Deputetët e PS propozojnë sot emrat për presidentin e ri, Balla: Nesër presim propozimet e shoqërive civile

Kreu i grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla gjatë mbledhjes së Grupit Parlamentar të PS ka thënë se nesër priten dhe propozimet e shoqërisë...

Shoqëria Civile kundërshton ndërtimin e aeroportit të Vlorës: Dëmton zonën e mbrojtur Vjosë-Nartë! Vlerësimi për ndikimin në mjedis është abuziv

20 organizata kombëtare dhe ndërkombëtare i kërkojnë qeverisë të anulojë projektin për ndërtimin e aeroportit të Vlorës në zonën e Vjosë-Nartës. Ata kundërshtojnë këtë...

Abuzimi i 13-vjeçares, shoqëria civile marshim të heshtur nga ministria e Arsimit te Drejtoria e Policisë

Nis protesta e shoqërisë civile për përdhunimin e 13-vjeçares nga Kavaja nga bashkëmoshatarët e saj. Marshimi i aktivistëve ka nisur...

Përdhunimi në Kavajë, avokatja: Të gjithë janë fajtorë, më shumë shoqëria dhe familja e dekompozuar

Përdhunimi në grup i një 13-vjeçareje në Kavajë ka ngjallur reagime të shumta, duke treguar anën e errët të edukimit të të rinjve, reagimit...

Lajmet e fundit