Tirana
light rain
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
100 %
0.5kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
18 °
Enj
18 °
Pre
19 °
Sht
19 °
E martë, 21 Mars, 2023

TAG

shoqata e bashkive

Unifikohen shoqatat e Bashkive, Veliaj: Tirana Kryeqytet Europian i Rinisë, një mundësi për të promovuar të rinjtë e çdo qyteti shqiptar

Shoqata për Autonominë Vendore dhe Shoqata e Bashkive të Shqipërisë janë unifikuar me një vendim unanim të të gjithë kryetarëve të bashkive të mbledhur...

30 qershori/ Gjykata Kushtetuese tërhiqet për vendim; Avokati Daci: Opinionet e Venecias janë kontradiktore

Jordan Daci, avokat i shoqatës së Bashkive, ka folur për mediat pas seancës së parë që është mbajtur në Gjykatën Kushtetuese për zgjedhjet e...

Voltana Ademi kërkoi paligjshmërinë 30 qershorit, Kushtetuesja PEZULLON gjykimin, do i drejtohet Komisionit të Venecias

Gjykata Kushtetuese ka vendosur pas një seance maratonë me shumë ndërprerje ditën e sotme, që të pezullojë gjykimin për “30 qershorin”. Voltana Ademi si...

Te Kushtetuesja bëhet sot gjyqi i 30 qershorit, Shoqata e Bashkive kërkon të shpallen të pavlefshme zgjedhjet e 2019

Në Gjykatën Kushtetuese ka nisur parditen e sotme gjyqi për zgjedhjet e 30 qershorit 2019. PD dhe LSI i bojkotuan këto zgjedhje, pasi disa...

Fundi i Qershorit, ditët “e nxehta” që do sprovojnë Gjykatën Kushtetuese: Mbahen seancat për zgjedhjet e 2019, Metën dhe Teatrin Kombëtar

10 ditët e fundit të muajit qershor do të jenë ditë “të nxehta” që do të sprovojnë Gjykatën Kushtetuese. Këtë javë pritet që anëtarët...

Shkarkimi i Ademit nga kryetare e Shoqatës së Bashkive, Gjykata kthen mbrapsht Ndreun: Plotëso padinë…

Vijojnë përplasjet mes kryebashkiakes së Shkodrës, Voltana Ademi dhe Pjerin Ndreut në lidhje me shpalljen e ri të kryetarit të Shoqatës së Bashkive. Gjykata e...

Voltana Ademin nuk njeh shkarkimin: Shoqatën e Bashkive tentuan ta kapin eksponentët e PS, beteja vazhdon

Voltana Ademi ka reaguar pasi nuk u rizgjodh si kryetare e Shoqatës së Bashkisë, por u emërua Pjerin Ndreu. Ajo nuk e njeh vendimin për shkarkimin...

Pjerin Ndreu reagon pas letrës së Voltana Ademit për Ambasadorët: E ftuam në mbledhje, nuk erdhi. Shoqata e Bashkive ka 2 vite pa asnjë...

Pjerin Ndreu, kryetar i Bashkisë së Lezhës reagon pas letrës që Voltana Ademi, kryebashkiake e Shkodrës i dërgoi ambasadorëve të akredituar në Tiranë, se...

Shoqata e Bashkive: Kemi 6.2 miliardë lekë borxhe, nuk ia dalim dot, të na i shlyejë QEVERIA (kërkesat për buxhetin 2020

Shoqata e Bashkive të Shqipërisë ka shprehur shqetësimin për reduktimin e rritjes së fondeve për pushtetin lokal, e cila ëshë zbritur në 2.7% parashikuar...

Shoqata e Bashkive kundër importit të plehrave: Janë shmangur qëllimisht konsultat dhe debatet

Shoqata e Bashkive të Shqipërisë është shprehur kundër miratimit të ligjit për importin e mbetjeve nga jashtë, si dhe ka vlerësuar si tërësishtë të...

Lajmet e fundit