Tirana
broken clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
55 %
2.6kmh
75 %
Pre
17 °
Sht
16 °
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
10 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

TAG

shoferet

Pajisnin shoferët me certifikata false, pezullohen 4 punonjësit e Drejtorisë Rrugore në Fier, arrestohen dy pronarët (EMRAT)

Dy persona kanë rënë në prangat e policisë së Fierit, pasi akuzohet se pajisnin drejtuesit e automjeteve me certefikata false të errësimit të xhamave. Sipas...

Moti i keq / Policia Rrugore apel shoferëve: Moderoni shpejtësinë, ka prezencë uji dhe inerte në disa akse

Policia Rrugore i bën thirrje shoferëve të tregohen të kujdesshëm në drejtimin e mjetit për shkak se në disa akse rrugore ka prezencë uji...

Bllokohet qendra e Moskës, hakerat futen në sistemin e taksive dhe dërgojnë qindra shoferë në të njëjtën adresë (VIDEO)

Hakerët shënjestruan një aplikacion rus taksie të enjten, duke dërguar qindra shoferë në të njëjtën adresë në Moskë. Bllokim i madh i trafikut në...

Nuk respektojnë vijat e bardha, droni “kap mat” shoferët te Komuna e Parisit

Fushata e Policisë Rrugore të Tiranës për ndërgjegjësimin e shoferëve për të respektuar vijat e bardha, është zhvendosur dje dhe në zonën e Komunës...

Rrugorët e Tiranës këshilla për shoferët: Fëmijët 4 – 12 vjeç, vetëm me sistem fiksimi në makinë! Gjoba deri në 15 mijë lekë (VIDEO)

Policia Rrugore e Tiranës këshillon të gjithë shoferët për marrjen e fëmijëve në mjet gjatë lëvizjes. Sipas Kodit Rrugor, fëmijët deri në 4 vjeç...

Djali i vogël në “baxha”, Rrugorja e Tiranës i heq patentën babait dhe paralajmëron shoferët (VIDEO)

Një shofer është gjobitur me 22 mijë lekë të reja nga Policia Rrugore e Tiranës, pasi kishte nxjerr fëmijën në "baxhanë" e makinës teksa...

Rrugorja e Tiranës “këput” shoferët që nuk ndalojnë te vijat e bardha, shikoni pamjet e “dronit edukues” te “21 Dhjetori”

Dhjetëra shoferë janë gjobitur nga Policia e Tiranës në rrugën nga kryqëzimi i "21 Dhjetorit" në drejtim të "Vasil Shantos", shkruan newsbomb.al. Në fokus...

Makina inteligjente nuk fal shoferët “e pabindur”, gjoba të majme dhe pezullohen 89 leje drejtimi në Bypass-in e Fierit dhe aksin Lushnje –Durrës

Makina inteligjente e Njësisë Operacionale të Policisë Rrugore dhe radarët automatikë të Policisë Rrugore të DVP Fier dhe DVP Durrës gjatë mbrëmjes së djeshme...

190 km/h në Bypassin e Fierit, Policia apel shoferëve: Mos fluturoni, radarët automatikë janë në të dy kahët e lëvizjes

Policia e Shtetit u bën thirrje shoferëve që të respektojnë rregullat e qarkullimit rrugor, për të mbrojtur jetën e tyre dhe të përdoruesve të...

Policia Rrugore e Tiranës: Rruga e Kopshtit Zoologjik është kthyer me një sens lëvizjeje, pas dy javësh këshillim do gjobiteni!

Rrugorët e Tiranës apelojnë të gjithë drejtuesit e mjeteve në kryeqytet që të tregojnë kujdes gjatë qarkullimit në zonën e Liqenit të Thatë dhe...


Lajmet e fundit