Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1.5kmh
75 %
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
20 °
E martë, 30 Maj, 2023

TAG

shofer

“Tapë” në timon dhe kundërshtoi me forcë Policinë, arrestohet 27-vjeçari në Korçë

Një 27-vjeçar është arrestuar nga Policia e Korçës, pasi akuzohet se drejtonte mjetin në gjendje të dehur. Mësohet se në pranga ka përfunduar shtetasi me...

Kaloi me semafor të kuq, “Rrugorja” gjobit me 20 mijë lekë shoferin në Tiranë (VIDEO)

Policia Rrugore e Tiranës ka gjobitur një shofer i cili ka kaluar semaforin, duke u futur me të kuqe. Mësohet se shtetasi me iniciale...

Aksident në Vlorë/ Shoferi 70 vjeçar i Opelit humb kontrollin, makina përfundon në humnerë

Një aksident i rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në në aksin rrugor Vlorë-Kuç. Paraprakisht bëhet me dije se shtetasi K. H., rreth 70 vjeç,...

Aksidenti i trefishtë në Pogradec, procedohen në gjendje të lirë dy shoferët

Policia e Pogradecit ka proceduar penalisht dy shoferët që ditën e djeshme u pëfshinë në një aksident. Specialistët e Trafikut Urban dhe Interurban të DVP...

Tentoi të korruptojë policët e Rrugores për t’i shpëtuar gjobës, procedohet shoferi 47 vjeçar

Një 47 vjeçar është proceduar penalisht, pasi ka tentuar të korruptonte punonjësit e Policisë Rrugore. Shtetasi me iniciale  I.P është kapur me celular dhe pa...

Bëri “gangsterin” me Policinë dhe iu rrezikoi jetën, arrestohet shoferi i dehur në Lushnjë

Një 42-vjeçar është arrestuar nga policia e Lushnjes, pasi nuk iu bind urdhërit të efektivëve dhe më pas u largua me shpejtësi, duke rrezikuar...

Policia kontrolle me drone dhe kamera, thirrje shoferëve: Kujdesuni, respektoni shpejtësinë

Policia e Shtetit është duke kryer kontrolle në rrugë me mjetet inteligjente, radarët automatikë, dronët, kamerat dhe alkool-testuesit. Policia u bën thirrje shoferëve që të...

Kuvendi dha “dritën jeshile”, këto janë ndryshimet e reja të Kodit Rrugor që duhet t’i dijë çdo shofer

Kuvendi i Shqipërisë votoi dje me shumicë votash ndryshimet e reja të Kodit Rrugor, të kaluara me votat e mazhorancës dhe opozitës, pasi një...

Shpërthen në flakë automjeti në Kurbin, shoferi përfundon te Trauma

Një incident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në zonën e Sanxhakut pranë Kurbinit. Një automjet ka shpërthyer në flakë teksa ka qenë...

Faturino i “Unazës” flet për aksidentin masiv: Shoferi s’ka pasur kurrë probleme, është nga më të vjetërit

Faturinoja i urbanit të Unazës që dje u përfshi në aksident ka folur në lidhje me ngjarjen e rëndë. Ai u shpreh se shoferi që...

Lajmet e fundit