Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1kmh
1 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
Hën
12 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

TAG

shkup

“Hajde se të kanë vjedhur farmacinë”, pronari shqiptar niset me nxitim, pëson infarkt nga mëzitja dhe vdes rrugës (FOTO)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Shkup. Pronari i një farmacie, Ali Skënderi është njoftuar se i kanë vjedhur farmacinë,...

Veliaj vizitë në Shkup, takim me kreun e BDI, Ali Ahmeti dhe zv/kryeministrin Grubi: Gjërat e mira i arrijmë vetëm duke u bashkuar!

Zëvendëskryeministri i parë, njëkohësisht ministër për sistemin politik dhe marrëdhëniet ndërmjet bashkësive në Maqedoninë e Veriut, Artan Grubi priti në zyrën e tij, me...

Lëkundje tërmeti, epiqendra vetëm 27 kilometra nga Shkupi

Lëkundje tërmeti janë ndjerë pak minuta më parë në kryeqytetin e Maqedonisë së Veriut. Tërmeti ka qenë i magnitudës 3.3 dhe në një thellësi prej...

Çfarë u diskutua dhe firmos sot mes tre liderëve në Shkup, takimi i radhës në Serbi

Në kuadër të Forumit Ekonomik që u mbajt ditën e sotme në Shkup mes kryeministrit Edi Rama, kryeministrit të MV Zoran Zaev dhe presidentit...

Albin Kurti i përgjigjet tre liderëve të Shkupit: Nuk kemi pasur ftesë se nuk e njohim, mini-shengeni është nismë pa vizion

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, reagon pas takimit të tre liderëve në Shkup. Rama, Vuçiç dhe Zaev diskutuan për mundësitë që rajoni të ecë...

ÇUDIA/ Mysafirët ballkanikë qerasen me misra të pjekur nga shitësi ambulant; për herë të parë shohim Edi Ramën me misër në dorë (FOTOT)

Një gjetje ndryshe për të pritur miqtë e ballkanit në forumin ekonomik. Mysafirët e Ballkanit, para se të fillonin aktivitetin e sotëm, ditën e...

“Përse të presim BE?”, Rama mesazh Kurtit: Kjo nismë është e hapur për të gjithë, nuk duhet të jetojmë në të shkuarën

Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij në forumin ekonomik në Shkup, ku të pranishëm janë edhe presidenti serb Aleksandër Vuçiç dhe kryeministri i...

“Dëgjoj patriotët e Shqipërisë…”, Edi Rama: Kemi fuqinë të ndërtojmë projekte të përbashkëta, e shkuara zgjidhet më lehtë kur shikon nga e ardhmja

Kryeministri Edi Rama ka thënë në Forumin Ekonomik Rajonal të Shkupit, se nëse të gjitha vendet e rajonit janë të bashkuara, ato kanë fuqinë...

Nis në Shkup Forumi Ekonomik Rajonal, “mini-shengeni” do të quhet “Open Balkan”

Ka nisur në Shkup Forumi Ekonomik Rajonal, ku marrin pjesë shumë kompani nga rajoni i Ballkanit dhe tre liderët e mini-shengenit, Edi Rama, Zoran...

Shumë i dashur për fëmijët, ndërron jetë gazetari i njohur shqiptar (EMRI – FOTO)

Ka ndërruar jetë gazetari shqiptar dhe shumë i dashur për fëmijët, Mustafa Spahiu. Spahiu është shuar nga jeta në moshën 73-vjeçare. Në trevat shqiptare, Spahiu,...

Lajmet e fundit