Tirana
light rain
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
71 %
2.1kmh
75 %
Enj
16 °
Pre
17 °
Sht
18 °
Die
16 °
Hën
11 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

TAG

shkolle

U rrëzua nga shkallët teksa ishte duke punuar në një hotel në Himarë, dërgohet me urgjencë në spital 48-vjeçari

Një 48-vjeçar në Himarë ka përfunduar në spital as një aksidenti në punë. Bëhet me dije se në në spitalin e Vlorës, është paraqitur për...

“Alo, Ministria”, Korreshi publikon foto nga shkolla e shkatërruar në Lushnjë: Keni të fala nga arritjet në sistemin arsimor

Deputeti i PD, Saimir Korreshi ka publikuar foto nga një shkollë e shkatërruar në fshatin Mizë të Lushnjës. Ai teksa ka publikuar foto ironizon Ministrinë...

Alarm për bombë në një shkollë, evakuohen nxënësit në kryeqytetin shqiptar

Një alarm për bombë është raportuar paraditen e kësaj të mërkure në shkollën “Xhevdet Doda”, në Prishtinë. Bëhet me dije se drejtuesit e kësaj shkolle...

Avioni rus lëshon bombë mbi një shkollë në Ukrainë, dyshohet për dhjetëra të vdekur, ishte strehuar i gjithë fshati

Dhjetëra njerëz dyshohet se kanë vdekur pasi një bombë goditi një shkollë në Ukrainën lindore, ku forcat qeveritare po luftojnë me trupat ruse dhe...

Sherr në shkollë mes vajzave, 18-vjeçarja në Sarandë hedh nga shkallët adoleshenten

Një sherr mes adoleshenteve është shënuar në një shkollë në Sarandë. Policia njofton se shtetësja E. M., 18 vjeçe, banuese në Sarandë, në ambientet e...

Ikën nga lufta, dy fëmijët ukrainas nisin shkollën në Sarandë, mësueset ruse vetëofrohen për të ndihmuar

Oleksandra dhe Mykhailo Kravchenko janë dy fëmijë, të cilët sapo kanë mbërritur nga Ukraina në Sarandë. Lajmin e ka bërë me dije kreu i Bashkisë...

Talebanët ndalojnë vajzat të shkojnë në shkollë pas klasës së gjashtë

Në Afganistan, nxënëset e shkollës përtej klasës së gjashtë u larguan nga klasat e tyre të mërkurën pas një vendimi të qeverisë së udhëhequr...

E rëndë/ Predha i merr jetën 15 vjeçarit në Chuhuiv, trupat ruse bombardojnë shkollën në Ukrainë

Një 15-vjeçar ka mbetur i vrarë nga bombardimet ruse në një shkollë në Chuhuiv, pranë qytetit verilindor të Kharkiv. Sipas zyrtarëve ukrainas shkolla u godit...

Nën kërcënimin e thikës iu grabitën kompjuterat nxënësve, policia në kërkim të autorëve

Policia në Suedi po heton, pasi dy persona vodhën kompjuterët e nxënësve gjatë mësimit, nën kërcënimin e thikës. Sipas zyrtarëve, dy të dyshuar të maskuar...

“Temperaturat në minus”, Evis Kushi vizitë në shkollën e Bulqizës dhe Maqellarës: Do shohim ecurinë e mësimit në kushtet e vështira të dimrit

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi nga rruga e Arbrit ka postuar një video ku bën me dije se po shkon për të vizituar dy...


Lajmet e fundit