Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
2.1kmh
90 %
Hën
10 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

shkolle

Veliaj: Në Janar hapim 10 shkolla të tjera të reja, shumë shpejt merr fund mësimi me dy turne

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj në një intervistë për "News 24" foli për shkollat dhe kopshtet e reja që janë hapur me...

Shkolla 9-vjeçare në Pezë merr emrin e inxhinierit Agron Hysenlliu, Veliaj dhe Ahmetaj përurojnë shkollën e pestë të rindërtuar në Tiranë

Përurohet një tjetër shkollë e re, e cila i shtohet buqetës së 10 shkollave të ringritura vetëm këtë vit, pas rrënimit të tërmetit të...

E ndërtuar nga fondet e BE, Ursula von der Leyen përuron shkollën në Fushë-Krujë, ulet mes fëmijëve në kopësht

Kryeministri Edi Rama së bashku me presidenten e KE, Ursula Von der Reyen ndodhen në shkollën "Korb Muça dhe Kopshtit Europa”. Presidentja e ka përuruar...

Hapet dhe një shkollë e re Zvicër, për gjuhën shqipe

“Shkolla Shqipe” në Zvicër, njofton për hapjen e një pikë tjetër shkollore të mësimit të gjuhës, kulturës e historisë shqiptare në qytezën Cham, Kanton...

FOTOLAJM/ Vajzat afgane shkojnë në shkollë, një ditë pasi talebanët morën Kabulin

Foto e mësipërme është bërë virale në rrjet dhe shumë shpejt ka përfunduar në faqet e para të mediave botërore. Në të, duken disa...

Si ishte, si do bëhet/ Veliaj poston fotot nga shkolla e re “”17 Shkurti” në Qesarakë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka postuar disa foto nga fillimi i punës për rindërtimin e shkollës së re "17 Shkurti" në...

Ministria e Arsimit publikon datat: Ja kur do të fillojë dhe mbarojë shkolla për vitin e ri shkollor 2021-2022

Ministria e Arsimi ka bërë publike sot miratimin e strukturës së vitit shkollor të 2021-2022 për sistemin arsimor parauniveristar. Bëhet me dije se viti shkollor...

E pazakontë në qytetin shqiptar, ceremonia e varrimit bëhet në oborrin e shkollës në prani të nxënësve

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur ditën e djeshme në një shkollë në qutetin e Ferizaj, në Kosovë.Në fushën e futbollit të shkollës “Vezir...

Vrau 8 nxënës dhe një mësues, ky është autori i masakrës në Rusi, çfarë shkruante para sulmit në rrjetet sociale

Detaje të reja janë zbuluar nga sulmi me armë në shkollë në qytetin Kazan në lindje të Rusisë. Ka shkuar në 8 numri i viktimave,...

Komiteti Teknik i dha “dritën jeshile” shkollave, Evis Kushi: Ja kur do të kthehen gjimnazistët në klasa

Ministrja e Arsmit, Evis Kushi ka reaguar menjëherë pas vendimit të Komitetit të Ekspertëve, të cilët vendosën që të kthehen në pangat e shkollës...

Lajmet e fundit