Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
51 %
2.1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
18 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

TAG

shkollat

Sali Berisha kritika qeverisë: Shkollat janë mbyllur, policët janë dyfishuar dhe burgjet janë trefishuar

Ish-kryeministri dhe kryetari aktual i PD Sali Berisha, ka kritikuar qeverinë për gjendjen e sistemit arsimor. Në një takim këtë pasdite me ekspertë të...

Finalja e Conference League/ Kushi bën njoftimin e rëndësishëm: Universitetet dhe shkollat do të jenë pushim në 25 maj

Ministrja e Arsimit dhe Sporteve, Evis Kushi, bën me dije se në datën 25 maj të gjitha institucionet arsimore publike dhe private, përfshirë kopshtet,...

Veliaj në Këshill Bashkiak rendit punët e bëra nga Bashkia Tiranë këtë vit: Hera e parë që u hapën 14 shkolla brenda një viti,...

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj në mbledhjen e sotme të Këshillit Bashkiak renditi një sërë punësh të kryera nga Bashkia e Tiranës...

Shkollat apel prindërve: Mos lejoni fëmijët të shohin “Squid Game”

Shkollat ​​po paralajmërojnë prindërit që të mos i lënë fëmijët e tyre të shikojnë serialin horror të Netflix-it, “Squid Game” pasi disa nxënës u...

Paralajmërimi i Skënder Brataj: Hapja e shkollave pritet të rrisë numrin e infektimeve me COVID-19

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka paralajmëruar shtim të rasteve të infekitmeve me COVID-19. Ai u shpreh se kjo pritet të ndodhë për shkak...

Në prag të vitit të ri shkollor Rama publikon ambientet e shkollave në Tiranë: Meritojnë notën 10!

Kryeministri Edi Rama këtë mëngjes e ka filluar duke publikuar në rrjetet sociale ambientet e shkollave në kryeqytet. Në prag të çeljes së vitit të...

Mësimi fillon dy javë para datës zyrtare, Evis Kushi: Shkollat të jenë gati më 1 shtator, do rikuperojmë mangësitë e mësimit online

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka bërë me dije se sapo është miratuar Udhëzuesi i hartuar nga Agjencia për Sigurimin e Cilësisë në Arsimin...

Kyçi shkollat për zgjedhjet e 2019-ës, tender 92 milionë lekë për dru zjarri; Dy AKUZAT e SPAK për kryebashkiakun e PD Eduart Kapri

Eduart Kapri, ish-kryetar i Bashkisë së Pogradecit akuzohet nga Prokuroria Speciale SPAK për dy vepra penale që lidhen më shpërdorimin e detyrës dhe shkeljen...

Rama dhe Soreca inspektojnë punimet në Kamëz, kryeministri: Investi i i shkollave nga BE, janë kontribuesit më të mëdhenj

Kryeministri Edi Rama së bashku me ambasadorin e BE, Luigi Soreca dhe ministrin e Rindërtimit,Arben Ahmetaj kanë vizituar sot bllokun e dytë të shkollave...

Rama publikon pamje nga shkollat e rindërtuara dhe jep mesazhin: Shqipëria dhe fëmijët e ardhmja jonë, si një diell i vetëm

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme, ose muajin prill e ka nisur me një mesazh. Ai ka postuar një video në rrjetet e tij sociale,...

Lajmet e fundit