Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
34 %
3.6kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021

TAG

shkolla

Lëvizja për Universitetin proteston përpara Ministrisë së Arsimit, kërkojnë dorëheqjen e Evis Kushit: Po përndiqen minorenët e protestës nëpër shkolla

Lëvizja për Universitetin ka zhvilluar një protestë përpara Ministrisë së Arsimit. Në shenjë revolte, ata kanë hedhur bojë të kuqe në...

Denoncimi i PD: Ky është urdhri që detyron drejtorët e shkollave të mos paguajnë mësuesit për orët suplementare

Partia Demokratike me anë të ish-deputetit Luan Baçi ka denoncuar padrejtësinë që po u bëhet mësuesve që japin lëndë me zgjedhje, pasi atyre nuk...

Shpërthen COVID-i në shkollat e Fierit dhe kopshtet e Delvinës, infektohen nxënës dhe mësues

Ditën e hënë institucionet arsimore hapën dyert për të pritur edhe këtë vit nxënësit, të cilët do të duhet të përshtaten me rregullat e...

Varfëria ekstreme detyron fëmijët të mos shkojnë në shkollë, Meta publikon videon prekëse: Lotët në sytë e tyre janë barrë e madhe…

Ditën e sotme qindra mijëra nxënës u ulën në bankat e shkollës, edhe pse situata për shkak të pandemisë COVID-19 nuk është aspak e...

Me maska, Hajdari shoqëron të bijën në ditën e parë të shkollës: Mësuesit mund të ndryshojnë Shqipërinë

Deputetja Rudina Hajdari ka shoqëruar të bijën në ditën e parë të shkollës. Teksa ka postuar një foto krah saj, Hajdari...

FORMULARI i vetëdeklarimit të shëndetit që duhet të plotësojnë prindërit dhe nxënësit çdo ditë, plas debati në rrjet: A mund të mbajë përgjegjësi fëmija?

Duke nisur nga nesër, sipas protokollit të ministrisë, nxënësit nëpër shkolla duhet të kenë me vete çdo ditë një formular të vetëdeklarimit shëndetësor, të...

Ministria e Arsimit merr vendimin: Ora e parë e mësimit do t’i kushtohet informimit për COVID-19

Ministria e Arsimit në Kosovë ka marrë vendimin q ëora e parë e mësimit në shkolla t'i kushtohet informimit të nxënësve lidhur me pandeminë...

Fillimi i vitit të ri shkollor, reagon Shahini: Qëllimi kryesor ruajtja e shëndetit të nxënësve (Zbulon takimin mes drejtuesëve)

Viti i ri shkollor sipas vendimit të marrë nga ministria e Arsimit, do të fillojë më datë 14 shtator. Ministrja e...

Fillimi i vitit të ri shkollor, ministria e Shëndetësisë publikon UDHËZIMIN: Rregullat që do të ndiqen gjatë zhvillimit të mësimit (MASAT E REJA)

Ministria e Arsimit Sportit dhe Rinisë ka vendosur që viti i ri shkollor të fillojë më më 14 shtator, ashtu siç edhe është parashikuar,...

Infektohen 70 fëmijë nga koronavirusi, mbyllen disa shkolla në Francë

Autoritetet franceze kanë vendosur të mbyllin disa shkolla në qytetin verilindor të Roubaix, pasi një fëmijë kanë rezultuar me koronavirus. Zyrtarët...

Lajmet e fundit