Tirana
scattered clouds
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
40 %
4.6kmh
40 %
Mër
29 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
30 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

TAG

shkolla

Shkatërrohet shkolla në Divjakë, kryebashkiaku akuzon deputeten e PD: Organizoi miting! I përgjigjet Koreshi: Ashtu ishte më parë

Kryebashkiaku i Divjakës, Fredi Kokoneshi ka denoncuar në polici shkatërrimin e ambienteve të shkollës 9-vjeçare të fshatit Mizë, duke pretenduar se autorë janë militantët...

Shkolla “Nënë Tereza” dhe “J. F. Kennedy” do hapen në shtator, Rama: Do të presin 1630 nxënës

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme e ka nisur me dy shkollat e reja që do të hapen në shtator. Rama shkruan se shkolla “Nënë...

Ministrja Kushi tregon AFATET: Klasat e para e të dhjeta do regjistrohen online në e-Albania

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka bërë me dije se në të gjitha shkollat e vendit regjistrimi në klasën e parë dhe të dhjetë...

Alarm për bombë në 4 shkolla në veri të Kosovës, Policia “blindon” vendngjarjen

Një alarm për bombë është dhënë sot në disa shkolla në rajonin e Gjilanit. Mësohet se  kërcënimet për bomba janë dhënë në shkollat e...

Ministrja Kushi jep njoftimin: Ja kur do të nisë viti i ri shkollor, 9-vjeçarja një javë pushime në prill

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka njoftuar ditën e sotme se viti shkollor parauniversitar 2022-2023 do të fillojë në datën 12 shtator të 2022. Ministrja...

Gledis Nano mbledh strukturat arsimore, ç’pritet të diskutojë për shkollat

Drejtori i Policisë së Shtetit, ditën e sotme pritet që të zhvillojë një takim me struktuar arsimore. Në një njoftim për mediat bëhet me...

Varfëria dhe braktisja e shkollës që po çojnë në martesa të hershme

Gjendja e rëndë ekonomike, braktisja e shkollës dhe dhuna në familje janë disa nga arsyet kryesore për martesat e hershme në Kosovë, e që...

Rama publikon pamjet e “Samiut” dhe thumbon Kryemadhin: Po ndërtohet dyfish më e madhe, jo në Paskuqan po aty ku ishte

Edi Rama e ka nisur ditën me pamjet e shkollës "Sami Frashëri" në Tiranë, e cila po ndërtohet nga e para dhe siç shkruan...

Ahmetaj dhe Soreca në shkollën e re të rindërtuar në Durrës, ambasadori: Vizita ime e fundit, javën tjetër do të largohem nga Shqipëria

Zv.kryeministri Arben Ahmetaj njëkohësisht dhe ministri i Rindërtimit së bashku me ambasadorin e BE, Luigi Soreca kanë inaguruar shkollën e re “Ismet Nanushi” në...

“Nuk ndalen para asgjëje”, raketat ruse shkatërrojnë shkollën në Zhytomyr

Një shkollë në Zhytomyr, në Ukrainën veriore, u godit nga një raketë ruse këtë të premte, duke u shkatërruar plotësisht. CNN ka publikuar pamjet,...

Lajmet e fundit