Tirana
light rain
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
100 %
0.5kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
18 °
Enj
18 °
Pre
19 °
Sht
19 °
E martë, 21 Mars, 2023

TAG

Shkolla e Magjistratures

22 studentë të Shkollës së Magjistraturës emërohen PROKURORË! Do dërgohen në rrethe (EMRAT)

Njëzetë e dy studentë që kanë përfunduar Shkollën e Magjistraturës janë emëruar sot prokurorë nga Këshilli i Lartë i Prokurorisë, shkruan newsbomb.al. Më datë...

Vettingu pezullon nga detyra prokurorin e Tiranës, Gjergji Tako rikthehet në Shkollën e Magjistraturës

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, vendosi të premten më 17 qershor të pezullojë nga detyra për një vit prokurorin e Tiranës Gjergji Tako, pas...

EMRAT dhe PIKËT/ Këta janë fituesit e Shkollës së Magjistraturës, do garojnë për 80 vende si GJYQTARË E PROKURORË

Janë 131 kandidatë që kanë kaluar fazën e parë për konkurimin për gjyqtarë dhe prokurorë të ardhshëm në Shqipëri. Provimi i pranimit në Shkollën...

“Baballarët i largoi vetingu, fëmijët i pranon Shkolla e Magjistraturës”

Gazetari i njohur, Flamur Vezaj ka bërë një koment në lidhje me Shkollën e Magjistraturës. Vezaj shkruan se fëmijët e gjykatësve dhe prokurorë të...

Ambasadori Soreca bën thirrje të fortë: Shqipërisë i duhen gjyqtarë të rinj, të pavarur nga politika dhe presionet e mediave

Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi soreca ka bërë thirrje për vazhdimin e Reformës në Drejtësi, ndërsa ka theksuar se këtë reformë mund ta...

U skualifikuan nga Vettingu, Magjistratura çon të parin në shkollë prokurorin e Shkodrës (RREGULLAT E REJA)

Shkolla e Magjistraturës miratoi rregullat e reja prokurorët dhe gjyqtarët që janë skualifikuar nga vettingu për mungesë të aftësive profesionale. Sipas...

Mbledhja e KLGJ, caktohet numri i kandidatëve për Shkollën e  Magjistraturës

Këshilli i Lartë Gjyqësor, zhvilloi sot, mbledhjen e radhës, ku vendosi caktimin dhe publikimin e numrit maksimal të kandidatëve magjistratë, profili gjyqtar. ...

‘Nuk bëhemi vegël në duart e pushtetit’, deputet i LSI: Shkolla e Magjistraturës, hapi i radhës për kapjen e shtetit

Deputeti i LSI, Shezai Rrokaj ka reaguar në lidhje me shkollën e Magjistraturës, i cili sipas tij ishte hapi i radhës për instucionalizimin e...

Shkolla e Magjistraturës i përgjigjet akuzave të PD për testimet në fshehtësi

Shkolla e Magjistraturës ka reaguar pas akuzave të Partisë Demokratike se magjistratët po testohen për aftësitë profesionale në fshehtësi të plotë. Përmes...

Lajmet e fundit

Telegraf

Standard

Dita

Gazeta Shqiptare