Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
43 %
3.1kmh
75 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
5 °
E enjte, 20 Janar, 2022

TAG

shkodra

I riu nga Shkodra i bën portretin gjigant Mateos 8 vjeçar

Sot në familjen e Mateos, 8 vjeçarit që u vra nga Klodian Çalamani ka mbërritur një pikturë e madhe. Piktura me imazhin e Mateos duke...

Përfundon 100 ditëshi i ultimatumit të Ramës për Policinë e Shtetit, në Durrës dhe Tiranë efektivët bëjnë “namin”, Elbasani si “portë e blinduar”

100 ditë pas ultimatumit të kryeministrit Edi Rama për policinë e shtetit, në vend janë regjistruar 12 vrasje me 13 viktima ose 7 më...

Ndarja nga jeta e dirigjentit Aliaj, Ruçi: Shkodra dhe Shqipëria do t’i jenë përjetësisht mirënjohës këtij artisti e mjeshtri të madh

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi,  ka shprehur ngushëllime për ndarjen nga jeta të dirigjentit të njohur, Kujtim Aliaj. Ruçi tha se Aliaj është emblema e...

Lajm i trishtë, humb jetën nga Covid shkrimtari i njohur shkodran

Një lajm i trishtë për të gjithë. Sot ka ndërruar jetë nga Covid-19 shkrimtari shkodran Skënder Temali. Temali ishte prej kohësh i infektuar me...

Ja sa EFEKTIVË JANË DEPUTETËT në bazë qarqesh! Berati mban kampion, Shkodra dhe Lezha në gjendje dramatike

ISP publikon disa të dhëna interesante sa i takon efektivitetit të deputetëve në rang qarqesh. Një kalkulim i angazhimit të deputetëve...

Shkodra dhe Voltana Ademi kërkojnë rikthimin e Topallit në lista, ja EMRAT e tjerë që propozon anëtarësia e PD

Shkodra kërkon rikthimin e një prej figurave më të hekurta të së djathtës, Jozefina Topalli. Mësohet se këtë propozim e ka...

U komandua në krye të Shkodrës, Lamallari merr vendimin e parë kundër Covid: Ja masat për tregjet

Zv. ministri i Brendshëm Besfort Lamallari, tashmë i deleguar si prefekt në Shkodër e cila është ndër zonat më problematike sa i përket Covid-19,...

‘Mina me sahat’, Rakacolli u përgjigjet akuzave: Si u zbuluan rastet e Shkodrës. Ja sa do shkonte numri i të infektuarve, pa masa kufizuese

Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli në përgjigje të akuzave të opozitës tha se Shkodra është rasti tipik ku të prekurit me COVID-19 janë zbuluar...

‘E paaftë për detyra bazike, të justifikojë rrogën’, Voltana Ademi për Lleshajn: E njoh prej 15 vitesh, u ndjeva keq kur e dëgjova…

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, ka reaguar në lidhje me deklaratat e mëhershme të ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj, për situatën e...

Qyteti më i prekur nga koronavirusi pas Tiranës, Jozefina Topalli e shqetësuar për Shkodrën, ja çfarë shkruan në rrjetet sociale (FOTO)

Shkodra është qyteti i dytë me numrin më të lartë të të infektuarve në Shqipëri. Tirana është në krye me 181 raste, ndërkohë që...

Lajmet e fundit