Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
3.1kmh
40 %
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
26 °
Mar
22 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

TAG

Shkoder

Gjykata nxjerr nga qelia xhaxhain e Elseid Hysajt, u arrestua në Shkodër

Gjykata e Shkodrës ka cilësuar arrestimin e drejtorit të Tatimeve, Hysen Hysaj si të paligjshëm duke e nxjerrë atë nga qelia, ku qëndronte që...

Aksident me motorr, humb jetën 30 vjeçari i kthyer nga emigracioni

Një 30 vjeçar ka humbur jetën në aksident me motorr në aksin rrugor Shkodër - Vau i Dejës. Aksidenti ka ndodhur...

Grabitet biznesmeni, policia fsheh ngjarjen

Një biznesmen ka rënë pre e dy grabitësve të maskuar në qytetin e Shkodrës të cilët i kanë hyrë me forcë në shtëpi. ...

Arrestohet drejtori Rajonal i Tatimeve në Shkodër (HETIMI)

Arrestohet drejtori Rajonal i Tatimeve në ShkodërHysen Hysaj i akuzuar për "shpërdorim detyre". Prokuroria e Shkodrës ka urdhëruar ndalimin e Drejtorin Rajonal të Tatimeve,...

Superaksion i Policisë në Shkodër, arrestohen 6 persona dhe sekuestrohet arsenal armësh dhe municionesh

Si rezultat i një aksioni të gjerë të policisë është bërë e mundur të arrestohen 6 persona dhe një tjetër të shpallet në kërkim. Gjithashtu...

Cungu rikonfirmohet në krye të Vllaznisë

Pasditën e sotme është zhvilluar një takim mes drejtuesve të klubit të Vllaznisë dhe stafit teknik të skuadrës. Pas bisedimeve të kryera,...

Kapen me gjysmë kile kokainë, dy të arrestuar në Shkodër

Dy persona janë arrestuar në qytetin e Shkodrës pasi iu është gjetur një sasi prej 500 gram lëndë narkotike e dyshuar kokainë. ...

Makina përplas rëndë një person me biçikletë në Shkodër

Një aksident automobilistik ka ndodhur disa minuta më parë në lagjen “Rus” të Shkodrës me pasojë plagosjen rëndë të një personi që po lëvizte...

Tjetër dëshmi tronditëse: Në Jetimore na fusnin duart në korent, i kam ende shenjat në kokë

Dëshmi të reja që dalin çdo ditë për dhunën që është ushtruar ndër vite në Shtëpinë e Fëmijës në Shkodër, janë përtej çdo imagjinate...

Lajmet e fundit