Tirana
clear sky
15.4 ° C
15.4 °
15.4 °
60 %
1.4kmh
5 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
28 °
Mar
29 °
Mër
29 °
E shtunë, 21 Maj, 2022

TAG

shkendija

Mbyllet finalja, Kukësi fitues i Kupës “Pavarësia”

Është mbyllur finalja për Kupën “Pavarësia” mes Kukësit dhe Prishtinës, ku fitues i kësaj sfide ka dalë ekipi i Kukësit me rezultatin përfundimtar 2:0....

Tre trajnerë për një stol, Hasi, Cana apo Josa?

Shkëndija e Tetovës ka shkarkuar Bruno Akrapoviç dhe tashmë ata janë në kërkim të një tjetër trajneri. Mirel Josa është një...

Shkëndija ndal hapin në fund, shuhet ëndrra e kualifkimit

Shkëndija e Tetovës ishte skuadra e dytë shqiptare që tentoi të futej në grupet e Europa League, por që u mund me rezultatin e...

Video/ Lorik Cana zgjedh Shkëndijën e Tetovës, ish-kapiteni kuqezi i bashkohet shqiptarëve të Maqedonisë

Ish qendërmbrojtësi kuqezi, Lorik Cana ka postuar në Instagramin e tij një video të Shkëndijës së Tetovës, ku shihen fragmente nga ndeshjet e...

Festë kuqezi në Çeki, Shkëndija shkon në play-off të Europa League

Mlada Boleslav-Shkëndija 1-0 Shënues: Magera 82 Pjesa e parë: Shkëndija e Tetovës po ndeshet me Mlada Boleslav, në stadiumin e kësaj të...

Shkëndija e shqiptarëve pranë historisë, kapiteni vulos rezultatin

Shkëndija - Mlada 2-0 Shënues: Junior 69', Hasani 75' Shkëndija luajti me skuadrën e Mlada Boleslav, takim i vlefshëm për raundin e...

Shkëndija fiton ndeshjen e parë të “Europa League”, tifozët ndezin stadiumin

Shkëndija e Tetovës ka fituar mbrëmjen e së enjtes me rezultatin 2-0 ndaj Krakovës, në sfidën e vlefshme për turin e parë eliminator të...

Tirana U-17 shpallet kampione e Superligës

Tirana u shpall sot kampione e Kampionatit Kombëtar të Kategorise Superiore, për Kategorinë e moshës U-17. Në finale, ajo mundi Shkëndinë e...

Kore raciste dhe sulm ndaj tifozëve shqiptarë në Maqedoni (Video)

Vardari i Shkupit dhe Shkëndija barazuan 1-1 në ndeshjen e vlefshme për Javën e 27 të Ligës maqedonase, në një takim në të cilin...

Lajmet e fundit