Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
59 %
3.1kmh
0 %
Hën
16 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

TAG

shkencetaret

Alarmi i shkencëtarëve: Zbulohet koronavirusi i ri, ja nga e ka prejardhjen

Një ekip shkencëtarësh japonezë kanë zbuluar një lloj të ri të koronavirusit të ngjashëm me llojin që shkakton Covid-19, në jashtëqitjen e lakuriqve të...

Shkencëtarët bëjnë zbulimin e madh, ndihmon pacientët që trajtohen nga kanceri

Një lajm i mirë për personat që vuajnë nga kanceri vjen nga Holanda.   Okologjistët e Institutit Holandez të Kancerit kanë zbuluar...

Parashikimi i shkencëtarëve, çfarë do të ndodhë pas pandemisë COVID-19

Të gjithë po presin me padurim që pandemisë COVID-19 t’i vijë fundi, për t’iu rikthyer edhe njëherë jetës normale që kishim më parë. ...

Shkencëtarët bëjnë zbulimin e madh, gjejnë ‘pikën e dobët’ të koronavirusit

Një lajm i mirë vjen nga shkencëtarët e Universitetit të Teksasit, të cilët kanë zbuluar "pikën e dobët" të koronavirusit. Portali...

Studimi: Shkencëtarët krijojnë antitrupa që luftojnë koronavirusin

Shkencëtarët krijuan në laborator një antitrup monoklonal që mund të luftojë koronavirusin e ri. Një hap ky premtues, edhe pse ende herët...

Më e madhja e regjistruar ndonjëherë, mbyllet vrima më e madhe e shtresës së Ozonit (FOTO)

Vrima e Ozonit që u formua mbi Arktik në pranverë dhe që ishte më e madhja e regjistruar ndonjëherë atje, është mbyllur. ...

Paralajmërimi i shkencëtarëve, pandemitë e ardhshme do të jenë më vdekjeprurëse

Pandemitë e ardhshme ka të ngjarë të jenë më të shpeshta, akoma më shumë vdekjeprurëse dhe do të përhapen më shpejt, nëse nuk ndryshojmë...

Shkencëtarët e zbulojnë: Ka 3 lloje të koronavirusit, ky është më i rrezikshëm

Ekzistojnë tre lloje kryesore të koronavirusit që infektojnë njerëzit, dhe llojet mund të jenë pushtuese të sistemit imunitar të popullatave në të gjithë botën...

Lajm i mirë nga Kina, shkencëtarët kanë zbuluar ‘anti-trupa’ efektivë kundër koronavirusit

Një ekip shkencëtarësh kinezë ka izoluar një grup anti-trupash që thotë se janë “tepër të efektshëm” për të bllokuar aftësinë e koronavirusit për të...

Shkencëtarët akuzojnë qeverinë e Britanisë: Masat e reja vënë në rrezik jetën e qytetarëve

Qindra shkencëtarë kanë akuzuar qeverinë se "rrezikon shumë më shumë jetë seç duhet" për planin e saj për të trajtuar shpërthimin e koronavirusit. ...

Lajmet e fundit