Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
30 %
6.2kmh
0 %
Hën
0 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
9 °
E hënë, 24 Janar, 2022

TAG

shkence

Trondit Nasa: Hëna po tkurret dhe po dridhet nga tërmetet

Sateliti i Tokës, Hëna është duke u tkurrur gradualisht, çka po shkakton rrudha në koren e saj dhe si rrjedhojë tërmete. ...

Shkencëtarët “kthejnë pas kohën” përmes kompjuterit kuantik

Shkencëtarët thonë se kanë arritur të ndryshojnë kahun e kohës duke e kthyer mbrapsht përmes kompjuterti kuantik. Studimi historik bie në...

Shkencëtarët izraelitë pretendojnë se brenda vitit do zhvillojnë kurën për kancerin

Një grup shkencëtarësh nga Izraeli pretendojnë se brenda një viti do të arrijnë të zhvillojnë kurën për kancerin. Megjithatë liderat botërorë...

Facebook do shkrihet me Instagramin, WhatsApp dhe Messenger

Gjiganti i teknologjisë Facebook ka shpalosur sot planet për integrimin e rrjetit social me Instagramin, WhatsApp dhe Messenger. Kjo shkrirje synon...

Radio-sinjale të përsëritura po vijnë në Tokë nga një galaktikë 1.5 miliardë vite dritë larg

Shkencëtarët kanë kapur shpërthime të përsëritura radio-sinjalesh që vijnë nga thellësia e hapësirës. Kjo është vetëm hera e dytë që shkencëtarët...

NASA do të përplasë anijen kozmike me asteroidin për të shmangur goditjen fatale me Tokën

Deri më sot e kemi parë në filmat fantashkencë, por Agjencia Aeronautike Amerikane (NASA) ka vendosur që të përgatitet për të marrë rolin e...

Spektakël në qiell, sot kometa e Krishtlindjes: Do të shihet me sy të lirë edhe nga Shqipëria

Nëse shikoni një drite jeshile në qiellin e errët të natës, mos u frikësoni, nuk është UFO. Gjatë mbrëmjes së sotme,...

Socialistët ofrojnë punë: 10 euro dita për të sharë Berishën, Metën, PD dhe LSI në Facebook

Punë ka, por duket se nuk ka profesionistë për sulme në Facebook. Një prej faqeve socialiste më të zellshme në rrjetet...

Lajmet e fundit