Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
75 %
3.6kmh
0 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
17 °
E martë, 28 Mars, 2023

TAG

Shkembimi i territoreve

“Serbia nuk ka shanse me Kosovën”, Kurti i prerë: Projekti i shkëmbimit të territoreve është “i vdekur”, mendojnë se janë mbretër…

Kryeminstri i Kosovës Albin Kurti, në një intervistë për Al Jazeera ka deklaruar se është kundër idesë së shkëmbimit të territoreve. Kurti ka thënë...

Ish zyrtari amerikan: Marrëveshja Kosovë-Serbi përfshin shkëmbimin e territoreve

James Hooper, ish zyrtar i lartë i Departamentit Amerikan të Shtetit ka deklaruar se një marrëveshje gjithëpërfshirëse mes Kosovës dhe Serbisë, përfshin edhe elementë...

Dialogu Kosovë-Serbi, Bundestagu gjerman kundër shkëmbimit të territoreve

Deputetët e Bundestagut Gjerman, Peter Bayer nga (CDU) dhe Christian Schmidt nga (CSU) vizituan sot Prishtinën, ku patën takime me zyrtarë të lartë të...

Shkëmbimi i territoreve, kryeministri Haradinaj: Askush nuk merr më tokë nga shqiptarët

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar për çështjen e korrigjimit të kufijve me Serbinë, dhe përçon një mesazh të qartë për ata që...

Shkëmbimi i territoreve, Surroi kritika Ramës: Ka bërë një gabim, është rreshtuar…  

Publicisti i njohur shqiptar, Veton Surroi ka deklaruar se kryeministri Rama është një provokator estetik më shumë se sa një vendosës i parimeve të...

Lajmet e fundit