Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
82 %
2.1kmh
0 %
Sht
19 °
Die
19 °
Hën
13 °
Mar
12 °
Mër
5 °
E premte, 24 Mars, 2023

TAG

shkembim territoresh

Bujanoci paralajmëron Thaçin: Jo këmbim territori, Lugina të trajtohet si një e tërë

Faktori politika në komunën e Bujanocit është pro idesë së bashkimit me Kosovën, por kërkon që të bëhet kujdes me termat që përdor presidenti...

Pacolli: Idetë për korrigjim kufijsh janë retorikë politike, s’e kuptoj mesazhin e propozimit të Thaçit

Zëvendëskryeministri i Kosovës Behgjet Pacolli ka folur rreth idesë së presidentit Hashim Thaçi për korrigjim të kufirit midis Kosovës dhe Serbisë. ...

Korrigjimi i kufijve, Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë kundër idesë së Thaçit

Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë shprehet kundër idesë së korrigjimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë, ide e presidentit Hashim Thaçi. Përmes...

Rikthehet Haxhinasto, komenton situatën në Kosovë: Shkëmbimi i territoreve është anti-kombëtar

Ish ministri i LSI-së, Edmond Haxhinasto, nëpërmjet në shkrimi të gjatë në rrjetet sociale komenton zhvillimet në Kosovë, të nxitura nga deklaratat për korrigjim...

Serwer: Korrigjimi i kufirit po e merr mbështetjen e Amerikës, nuk është ide e Thaçit por e Serbisë

Analisti amerikan Daniel Serwer, reagoi menjëherë pasi Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi hodhi idenë e korrigjimit të kufirit, duke e quajtur atë një ide...

Aleatët kundër Thaçit për korrigjimin e kufijve me Serbinë

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi po përballet me kundërshtinë e zyrtarëve të lartë në Kosovë, lidhur me idenë e korrigjimit të kufijve me Serbinë....

Shkëmbimet e territoreve, reagon ashpër Meta: Idetë destruktive dhe të papranueshme

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti në takim delegacionin e Këshillit Europian për Marrëdhëniet me Jashtë, kryesuar nga Carl Bildt, ish-Kryeministër dhe Ministër i...

Ivica Daçiç mohon intervistën me agjencinë shqiptare të lajmeve: Nuk kam kërkuar shkëmbim territoresh

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç ka mohuar që të ketë dhënë një intervistë për agjencinë shqiptare “Presheve Jonë”, ku të ketë kërkuar...

Lajmet e fundit