Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Enj
19 °
Pre
19 °
Sht
19 °
Die
19 °
Hën
14 °
E enjte, 23 Mars, 2023

TAG

shkembim territoresh

Tritan Shehu për kufijtë e Kosovës: Kuvendi i Shqipërisë të mos qëndrojë pasiv

Deputeti i PD-së dhe njëkohësish anëtari i komisionit të Jashtëm Tritan Shehu përmes një statusi në Facebook shpreh shqetësimin për çështjen e ndryshimit të...

Politikani serb “zbulon planin”: Vuçiç do krijojë Shqipërinë e Madhe

Vizita e ardhshme e presidentit serb Aleksandar Vuçiç në Kosovë do të jetë marketingu që do t’i bindë serbët se do të ishte më...

Ministri gjerman: Ndryshimi i kufirit Kosovë-Serbi nuk zgjidh asnjë problem

Ministri për Evropën i Gjermanisë, Michael Roth, paralajmëroi të hënën Kosovën dhe Serbinë se ndryshimi i kufirit të tyre nuk do të zgjidhë asnjë...

BE e hapur për idenë e shkëmbimit të territoreve, Mogherini: Për sa kohë dy palët janë dakort

Bashkimi Europian duket se e mbështet idenë e shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë, për sa kohë marrëveshja merr pëlqimin e të dyja...

Thaçi: Do ta shtroj kërkesën që Lugina e Preshevës, Medvegja dhe Bujanovci t’i bashkohen Kosovës

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi shprehet optimist se nga marrëveshja me Serbinë, Kosova do të përfitojë territore të banuara nga shqiptarët si Lugina e...

Kufijtë, Thaçi për EWB: Vazhdimi i “status quos” me Serbinë, sjellë katastrofën e pashmangshme

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një intervistë për European Western Balkans ka thënë se vazhdimi i “status quo-s” me Serbinë do të sillte...

Kokëdhima reagon për Kosovën: S’mund të shkëmbehen dy troje shqiptare

Kreu i partisë Zgjidhja, Koço Kokëdhima ka reaguar lidhur me debatin e nxehtë në Kosovë për shkëmbim territoresh me Serbinë. Pas...

“Korrigjimi i kufijve”, LDK çon në Gjykatën Kushtetuese idenë e Hashim Thaçit

Lidhja Demokratike e Kosovës ka vendosur të çojë në Gjykatën Kushtetuese idenë të Hashim Thaçit për “korrigjimin e kufijve” mes Kosovës dhe Serbisë. ...

Berisha thirrje kosovarëve: Mos pranoni të luhet me kufijtë, ja çfarë do të bëjë Thaçi

Ish kryeministri Sali Berisha e quan të rrezikshme tentativën e Presidentit Hashim Thaçi për korrigjimin e kufijve të Kosovës. Berisha thotëse...

“Ndryshimi i kufijve të Kosovës, pas marrëveshjeve të fshehta SHBA-Rusi”, reagon ambasada ruse: Ja e vërteta

Ambasada e Rusisë në Shqipëri ka reaguar pas disa lajmeve në portalet shqiptare se zhvillimet mes Kosovës dhe Serbisë në diskutime, përfshi edhe spekulimet...

Lajmet e fundit