Tirana
broken clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
75 %
1.5kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
9 °
E martë, 31 Janar, 2023

TAG

shkembim territoresh

Shkëmbim territoresh mes Kosovës dhe Serbisë? Richard Grenell: Ishte e papranueshme për Presidentin Trump

Ish i dërguari i posaçëm i SHBA për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka folur për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë në emisionin “Opinion”. I pyetur...

Kurti i prerë: Nuk ka shkëmbim territoresh, nuk jemi në mesjetë!

Kryeministri Albin Kurti ka deklaruar me bindje të plotë se nuk do të ketë shkëmbim territoresh për Kosovën.  Kurti e ka thënë këtë gjatë...

Takimi i Ramës me Merkel, paralajmëron Shehu: Sot në Berlin po ‘varroset’ ideja famëkeqe e…

"Ideja famëkeqe serbomadhe e “shkëmbimit të territoreve” me Kosovën po “varroset” përfundimisht sot në Berlin". Kështu shkruan ish-deputeti Partisë Demokratike, Tritan...

Këshilltari i Haradinajt hedh poshtë “marrëveshjen sekrete” Kosovë – Serbi të publikuar në media

Pak ditë më parë, në disa media shqiptare qarkulloi një dokument që pretendohej se ishte draftmarrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë. Lidhur...

‘Bomba’ e gazetës së Frankfurtit: Si do ndahet kufiri Kosovë-Serbi. Arin e Trepçës do e ndajnë fuqitë e mëdha

Çfarë parashikon një marrëveshje e mundshme mes Kosovës dhe Serbisë? Gazetarja Adelheid Ëoelfl zbulon detaje në një shkrim për gazetën gjermane, “Frankfurter Rundschau”. ...

Rama flet për herë të parë për “shkëmbimin e territoreve” mes Kosovës dhe Serbisë

Përballë gazetares Eni Vasili në emisionin “Open” në Top Channel, kryeministri Edi Rama ka folur për herë të parë rreth idesë së hedhur për...

Thaçi shpjegon “korrigjimin e kufijve”: Presheva, Bujanovci e Medvegja do na bashkohen por…

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi insiston se në marrëveshjen me Serbinë nuk do të përfshihet shkëmbimi i territoreve mes dy shteteve. ...

Deputeti në Kosovë akuza të rënda Ramës: I përfshirë në shkëmbimin e territoreve me Serbinë

Deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli, ka akuzuar kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama që është i involuar në procesin e shkëmbimit të territoreve në mes...

Lajmet e fundit