Tirana
light rain
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
78 %
5.7kmh
75 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
31 °
E diel, 29 Maj, 2022

TAG

Shkëmbim territoresh Kosovë Serbi

Takimi i Ramës me Merkel, paralajmëron Shehu: Sot në Berlin po ‘varroset’ ideja famëkeqe e…

"Ideja famëkeqe serbomadhe e “shkëmbimit të territoreve” me Kosovën po “varroset” përfundimisht sot në Berlin". Kështu shkruan ish-deputeti Partisë Demokratike, Tritan...

Ish-ministrja: Idenë për shkëmbimin e territoreve e solli Rama nga Beogradi

Ish-kryenegociatorja për bisedimet Kosovë-Serbi, Edita Tahiri, shprehet se, idenë për shkëmbimin e territoreve të cilën e ka shpalosur presidenti Hashim Thaçi gjatë vitit të...

Thaçi: Do ta shtroj kërkesën që Lugina e Preshevës, Medvegja dhe Bujanovci t’i bashkohen Kosovës

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi shprehet optimist se nga marrëveshja me Serbinë, Kosova do të përfitojë territore të banuara nga shqiptarët si Lugina e...

Aleatët kundër Thaçit për korrigjimin e kufijve me Serbinë

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi po përballet me kundërshtinë e zyrtarëve të lartë në Kosovë, lidhur me idenë e korrigjimit të kufijve me Serbinë....

Lajmet e fundit