Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
0 %
Pre
20 °
Sht
25 °
Die
23 °
Hën
25 °
Mar
25 °
E shtunë, 10 Qershor, 2023

TAG

shkelzen selimi

DOKUMENTI që nxorën hakerat nga posta e kreut të SHISH: Gjyqtari i lartë Shkëlzen Selimi, u shkarkua pa prova në vetting

Hakerat iranianë që sulmuan shërbimet qeveritare dhe rrjetet e Policisë së Shtetit, publikuan pak ditë më parë dhe postën elektronike të kreut të Shërbimit...

SPAK mbyll hetimet dhe çon në gjyq Shkëlzen Selimin, ish-gjyqtari i Lartë akuzohet për fshehje pasurie

Prokuroria Speciale njofton se ka përfunduar hetimet dhe ka dërguar në Gjykatë dosjen në ngarkim të ish-anëtarit të Gjykatës së Lartë, Shkëlzen Selimi, i...

Bashkim Dedja ankimoi sekuestrimin e pasurive nga SPAK, Apeli i Posaçëm merr vendimin për ish-kryetarin e Kushtetueses që u “dogj” në vetting

Gjykata e Posaçme e Apelit është mbledhur sot për të shqyrtuar ankimimin që ka bërë ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese Bashkim Dedja, shkruan newsbomb.al. Ky...

Dyqane, apartamente, dhe karburante; PASURITË e ish-gjyqtarëve të lartë Fatos Lulo, Bashkim Dedja dhe Shkëlzen Selimi, që SPAK urdhëroi sekuestrimin

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) ka urdhëruar sot sekuestrimin e pasurive të ish-gjyqtarëve të lartë Fatos Lulo, Bashkim Dedja...

GODITJE E MADHE E SPAK: U sekuestrohen PASURITË gjyqtarëve të lartë Fatos Lulo, Bashkim Dedja dhe Shkëlzen Selimi

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) ka urdhëruar sekuestrimin e pasurive të ish-gjyqtarëve të lartë Fatos Lulo, Bashkim Dedja dhe...

Akimoi vendimin, KPA lë në fuqi shkarkimin e gjykatësit të Gërdecit

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin e Komisionit të Parvarur të Kualifikimit për gjyqtarin e Gjykatës së Lartë Shkëlzen Selimi....

Televizioni publikoi përgjimin e gjyqtarit Selimi, reagon Shërbimi Informativ

Shërbimi Informativ Shtetëror ka reaguar pas publikimit në media të një dokumenti ku pretendohej se gjatë përgjimeve të një personi të inkriminuar është zbuluar...

E BUJSHME/ Shkarkohet nga detyra Gjykatësi i Gërdecit

Gjyqtari i Gjykatës së Lartë, Shkëlzen Selimi është shkarkuar nga Komisioni i Pavarur të Kualifikimit. Selimi nuk e kalon vettingun pasi sipas KPK është...

Gjyqtari i Gërdecit në ‘sitën’ e vetingut, ndërpret seancën dhe largohet nga salla: Më janë shitur të dhënat nga trupa gjykuese

Gjyqatari i Gjykatës së Lartë, Shkëlzen Selimi në seancën dëgjimore në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit ka kërkuar pezullimin e seancës dhe hetim disiplinor...

Lajmet e fundit