Tirana
light rain
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
83 %
1kmh
75 %
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
29 °
E diel, 14 Gusht, 2022

TAG

Shkelqim Selami

“Iliri më thoshte të blija vota, emrin e kishte Agush kur lindi në Çepan”, Meta i kthehet ish-deputetit të LSI: Je fytyra më e...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i është përgjigjur Shkëlqim Selamit, ish-deputetit të tij të LSI i cili më herët tha se Meta e kishte...

Ish-deputeti i LSI i “ZBULON” Metës emrin që ka pasur kur lindi në Çepan: Ilir e ndryshove kur erdhe në Tiranë

Ish-deputeti i LSI-së, Shkëlqim Selami i është përgjigjur Presidentit të vendit, Ilir Meta pas sulmeve që ky i fundit ka pasur ndaj tij. Sulmi...

Ish-deputeti i Metës tashmë krah Ramës: U përpoqe të hedhësh baltë mbi mua, kryeministri donte të bënte më shumë por s’e le ti

Shkëlqim Selami, ish-deputeti i LSI që tanimë mbështet PS-në dhe Edi Ramën duket se e ka ndjekur me mjaft interes Ilir Metën në emisionin...

Betohen dy deputetët e rinj të Kuvendit, pjesë e LSI dhe PDIU

Janë betuar sot dy deputetët e rinj të Kuvendit të Shqipërisë, Edmond Zejno dhe Flamur Çelaj, të cilët do të zëvendësojnë në këtë post...

Ndërprerja e mandatit, ish-deputetët Selami dhe Tahiri ankimojnë vendimin e KQZ-së

Ish-deputetët Shkëlqim Selami dhe Dashamir Tahiri, të cilëve një javë më parë iu ndërpre mandati i deputetit nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, kanë ankimuar...

Kush janë deputetët e rinj të Kuvendit të Shqipërisë, zëvendësojnë Tahirin dhe Selamin

Dashamir Tahiri dhe Shkëlqim Selami nuk janë më deputetë të Kuvendit pas vendimit të marrë nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve për t’i hequr atyre...

Ambasada e SHBA reagon për vendimin e KQZ: Fitore! Paralajmërim për kriminelët që synojnë zgjedhjet e 2017

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka reaguar pas vendimit të KQZ-së për t’i hequr mandatet dy deputetëve Shkëlqim Selami dhe Dashamir Tahirit,...

Dekriminalizimi/ KQZ i heq mandatin dy deputetëve dhe kryebashkiakut Elvis Rroshi

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka vendosur t’i heqë mandatin dy deputetëve të Kuvendit të Shqipërisë, Shkëlqim Selamit (LSI) dhe Dashamir Tahirit (PDIU). KQZ ka marrë...

KQZ vendos sot për mandatet e Selamit, Tahirit dhe Rroshit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) do të mblidhet mesditën e së enjtes për të marrë një vendim për kërkesën e Prokurorisë për ndërprerjen e...

Lajmet e fundit