Tirana
few clouds
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
32 %
3.1kmh
20 %
Sht
34 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
38 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022

TAG

Shkelqim Cani

Rama reagon për ndryshimet në qeveri: Cili është misioni bazë për dy ministrat e rinj

Kryeministri Edi Rama sapo ka reaguar për ndryshimet e disa orëve më parë në qeveri duke zbuluar edhe “misionin bazë” të dy ministrave. ...

Ndryshimet e Ramës me ministrat, Dylgjeri e quan ministrin e ri të Financave “Hametaj”

Ky fundit do të lëvizë vetëm pak metra për të ndruar zyrën në të njëjtën godinë. Me ardhjen e gjirokastritit Hametaj në krye...

Edi Rama shkarkon Shkëlqim Canin por mësohet se me çfarë do merret tani ish-ministri. Zbulohet ‘”Asi nën mëngë”

Edi Rama shkarkon Shkëlqim Canin por mësohet se me çfarë do merret tani ish-ministri. Një vendim surprizë sot i kryeministrit Rama për Canin, që...

Edi Rama ndryshime të forta në qeveri, heq Shkëlqim Canin

Edi Rama bën sot ndryshime të forta në qeveri. Kur Rama ka mohuar ndryshime në qeverinë e tij, vjen lëvizja surprizë: kryeministri i pakënaqur...

Ministri Cani flet nga Rrësheni për Kongresin e PS: Çfarë thotë ai për Ramën dhe zgjedhjet

Ministri i Financave Shkëlqim Cani flet nga Rrësheni për Kongresin e Partisë Socialiste. Në valën e debateve për zgjedhje të kryetarit të të majtëve,...

Ministri Cani takim me shoqatat e bizneseve, diskuton 3 çështje të rëndësishme: Më mirkuptoni për taksat

Ministri I Financave Shkëlqim Cani, është duke zhvilluar një takim me shoqatat e bizneseve ku ka parashtruar tre çështje të rëndësisshme, informalitetin dhe paketën...

Ministri Cani: Crown Agents do të iki, në Dogana ka kontrabandë

Ministri i Financave Shkëlqim Cani tha në “Ekopolitikë” në Ora News se administrimi i TVSH nuk mund të bëhet nga vetë qeveria pasi ka...

Cani njofton koncensionin e ri 110 milionë euro, cila është kompania e favorizuar

Allen Cheng, i treti djathtas, gjatë një marrëveshje të fituar në Kolumbi Nga ajo që shkruan vetë kompania, ajo është e specializuar në...

Lajmet e fundit