Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
77 %
2.1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
Mër
29 °
Enj
25 °
E diel, 22 Maj, 2022

TAG

Shkelqim Cani

Edi Rama përgjigjet për Shkëlqim Canin: Nuk u largua se kundërshtoi inceneratorin, atë punë kishte! Do shkarkoja 17 ministra (E PLOTË)

Ish-ministri i Financave Shkëlqim Cani nuk është shkarkuar se kundërshtoi kontratën për inceneratorin e Elbasanit. Kështu u shpreh pasditen e kësaj të mërkure kryeministri...

Ish-ministri i Financave dëshmon në Komisionin Hetimor, Shkëlqim Cani: Refuzuam inceneratorin e Elbasanit, procedura s’përputhej me ligjin

Ish-ministri i Financave Shkëlqim Cani ka dhënë dëshminë e tij në Komisionin Hetimor për inceneratorët. Në fjalën e tij Cani tha se në periudhën...

Zyrtarizohet lista, në garë  për KLSH dy ish-ministra Financash

Zyrtarizohet lista me kandidaturat për Kryetarin e Kontrollit të Lartë të Shtetit.  Mes 34 emrave kryesisht nga fusha e ekonomisë dhe...

Komisioni hetimor për serverin e Tatimeve, Cani ishte thirrur si dëshmitar por nuk shkon. Shkjau: Të shtyhet mbledhja

Ish ministri i Financave Shkëlqim Cani nuk ka qenë sot i pranishëm në bledhjen e Komisionit Hetimor për serverin e Tatimeve. Cani ishte thirrur...

Precedenti i 2002, Kushtetuesja mund të veprojë për Ahmetajn njësoj si në rastin “Majko”

Gjykata Kushtetuese nuk ka asnjë ngutje me ligj për të marrë menjëherë në shqyrtim kërkesën e depozituar nga Presidenti i Republikës në lidhje me...

Ministria e Financave pa “zot”, publikon shifrat alarmante të borxhit publik

Zyrtarët e Ministrisë së Financës kanë preferuar momentin tranzitor kur ku institucion i rëndësishëm është pa një drejtues për të publikuar shifrën alaramante në...

“Pas shkarkimit të Canit, i vjen rradha Brisida Shehajt”

Burime brenda qeverisë kanë bërë të ditur për deputetin demokrat, Kastriot Islamin, se pas shkarkimit të Shkëlqim Canit nga Ministria e Financave edhe drejtoresha...

Ironia e LSI për shkarkimin e Shkëlqim Canit, ja çfarë tha deputetja

Shkarkimi i ministrit të Financave, Shkëlqim Cani dhe zëvendësimi i tij me Arben Ahmetajn është komentuar pozitivisht nga deputetët e LSI-së. Vendin e Ahmetajt...

Cani ndodhej në takim pune kur mësoi lajmin për zyrtarizimin e shkarkimit të tij

Kryeministri Rama i dha fund këmbënguljes së tij për të mos bërë ndryshime në kabinetin e tij qeveritar. Mbrëmë ai i ka komunikuar ministrit...

Mediat e huaja shkruajnë për shkarkimin e Canit: Shkak FMN, borxhi publik dhe taksat

Mediat e rëndësishme ndërkombëtare kanë raportuar shkarkimin e Shkëlqim Canit nga posti i ministrit të Financave. The Associated Press shkruan se shkak...

Lajmet e fundit