Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
52 %
0kmh
0 %
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
16 °
Hën
15 °
Mar
10 °
E premte, 31 Mars, 2023

TAG

shkelje

Autoriteti i Konkurrencës nuk gjen shkelje pas hetimit të thelluar në tregun e karburanteve

Autoriteti i Konkurrencës ka mbyllur hetimin e thelluar në tregun e karburanteve pa gjetur shkelje të ligjit “Për mbrojtjen e Konkurrencës”. Në datë 4 qershor...

Policia ‘nxjerr dhëmbët’ pas lehtësimit të masave: Arrestohen 18 shoferë dhe procedohen 446 të tjerë, gjobiten 94 drejtues biçikletash në Tiranë (DETAJE-VIDEO)

Policia ka arrestuar dhe gjobitur disa drejtues mjetesh të ndryshme në Tiranë të cilët kanë shkelur rregullat e qarkullimit rrugor. Janë...

Bllokohen pije alkoolike dhe ushqime në Tiranë e Shkodër, AKU pezullon bizneset (SHKELJET-MASAT)

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka marrë masa të rënda ndaj dy bizneseve, një në Shkodër kryesisht me pije alkoolike, dhe një market në Tiranë,...

Pezullimi i Mynyr Konit, mblidhen dekanët e UT, Kule mbështet Shahinin: Vendimi i ministres efiçent! Shkeljet nuk justifikohen

Dekanët e Universitetit të Tiranës janë mbledhur sot për të diskutuar rreth vendimit të ministrisë së Arsimit, Besa Shahini për të pezulluar rektorin e...

Shkelje në mbajtjen e dokumenteve, Gjonaj: Paralajmërim për drejtorin dhe specialistët e Akreditimeve në Shëndetësi

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj gjatë raportimit javor të rezultateve të luftës kundër korrupsionit se Task Forca Anti-korrupsion, tha se janë gjetur shkelje në...

’79 milionë lekë fitim nga krijimtaritë artistike’, Vokshi: Rama ka shkelur LIGJIN, nuk mund të ushtrojnë veprimtari private

Deputetja e PD, Albana Vokshi ka ngritur akuza ndaj kryeministrit Edi Rama lidhur me veprimtarinë e tij artistike. Sipas Vokshit, Rama...

Rama tregon shkeljen e radhës të Metës: Do jem de jure Ministër i Jashtëm

Kreyministri Edi Rama ka reaguar lidhur me lajmin se do të çonte emrin e tij te Presidenti Ilir Meta për postin e ministrit të...

Shkelja e rregullave të qarkullimit, policia e Tiranës apel shoferëve: Lutemi për…

Policia Rrugore kërkon mirëkuptimin tuaj, pasi çdo masë administrative e vendosur, nuk ka për qëllim dëmtimin apo ndëshkimin, por parandalimin e pasojave që...

‘Mendoni pasojat’, Policia rrugore publikon VIDEON, vijon monitorimin me kamera

Policia Rrugore e Tiranës ka publikuar një video ku tregohet se me anë të kamerave të vendosura në rrugë të ndryshme shihen shoferë të...

Lajmet e fundit