Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
2.1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
30 °
E diel, 22 Maj, 2022

TAG

shkelje ligji

Meta tregon për herë të parë si e priti vendimin e “Kushtetuese”: Fundin e kësaj çështje e kam ditur, nuk kam bërë asnjë shkelje...

Presidenti Ilir Meta ka treguar për herë të parë se si e ka pritur vendimin e Gjykatës Kushtetuese, e cila vendosi të mos e...

Denoncimet e qytetarëve për fushatën: Në 5 ditë 100 shkelje

Tre ditë para ditës së zgjedhjeve, platformën online Za’Lart ka publikuar parregullsitë që qytetarët kanë hasur gjatë fushatës zgjedhore. Denoncimet e mëposhtme datojnë që...

Vjedhje energjie, prerje pyjesh dhe ndërtime pa leje, arrestohen 14 persona

Policia në bashkëpunim me OSHEE kanë vijuar aksionin për parandalimin dhe ndërprerjen e vjedhjes së energjisë elektrike duke arrestuar 11 persona. Për prerje të...

Arrestohen 26 persona për vepra të ndryshme brenda dy ditëve

Puna e policisë së shtetit për rritjen e parametrave të sigurisë të vendit dhe goditjen e paligjshmërisë vijon, duke u arrestuar 26 persona brenda...

Lajmet e fundit