Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
26 °
Mar
29 °
E premte, 20 Maj, 2022

TAG

shkaterrohet

Shkatërrohet grupi që trafikonte emigrantë, sekuestrohen dhjetëra pasaporta e leje qëndrimi; Si futeshin në Shqipëri dhe shkonin në vendet e BE (EMRAT)

Një grup që merrej me trafikimin e emigrantëve të paligjshëm është shkatërruar nga Policia e Tiranës. Në pranga kanë rënë 5 persona dhe janë...

Shkatërrohet në Spanjë grupi kriminal shqiptar, grabiti banesat e futbollistëve të njohur të “La Ligës”

Mediat spanjolle raportojnë se në Spanjë është shkatërruar një grup kriminal shqiptar, i specializuar në vjedhje banesash në të gjithë vendin. Drejtuesi i grupit ishte...

Shkatërrohet banda italo-shqiptare, në pranga 12 persona

Shkatërrohet banda italo-shqiptare, shkarun Newsbomb.al. Mediat italiane raportojnë se në pranga kanë rënë 12 persona, italianë dhe shqiptarë të akuzuar për...

Vijon ‘furtuna’ në Elbasan, shkatërrohet një tjetër grup kriminal, në pranga 6 persona

Policia në bashkëpunim me Prokurorinë, Drejtorinë e Forcës së Posaçme Operacionale, Repartin RENEA dhe DVP Tiranë, kanë goditur një tjetër grup kriminal në Elbasan....

Shkatërrohet banda ‘Baby Gang’ në Itali, arrestohet ‘kapoja’ shqiptar me dy bashkëpunëtorët

Shkatërrohet banda 'Baby Gang' e udhëhequr nga një shqiptar në Itali. Policia italiane ka vënë në pranga shqiptarin 24-vjeçar me iniciale...

Prodhonin dhe shisnin prezervativë fals, shkatërrohet banda

Policia kineze ka shkatërruar një bandë që prodhonte dhe shiste prezervativë fals. Sipas mediave vendase, prezervativët, që shënoheshin me emrat e...

Shkatërrohet banda e TMERRIT të banesave dhe lokaleve në Vlorë (EMRAT)

Strukturat Policore për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Vlorë, në vijim të punës për zbardhjen dhe dokumentimin me prova ligjore të vjedhjeve...

Lajmet e fundit